Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
sp00ky
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 16 paź 2012, o 21:44

Holowanie!

Post autor: sp00ky »

Sorry, ze zaśmiecam forum, ale właśnie straż miejska holuje samochody pozostawione wzdłuż Sowińskiego! Moze ktos odczyta i zaoszczędzi 500 pl za holowanie i postój!
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Re: Holowanie!

Post autor: marcinn06 »

sp00ky pisze:Sorry, ze zaśmiecam forum, ale właśnie straż miejska holuje samochody pozostawione wzdłuż Sowińskiego! Moze ktos odczyta i zaoszczędzi 500 pl za holowanie i postój!
Może lepiej zacząć parkować w dozwolonych przepisami miejscach i w dozwolony sposób? Zrozummy w końcu, iż samochody zaparkowane przy samym przejściu dla pieszych i na zakrętach zasłaniają jakąkolwiek widoczność i w końcu dojdzie do tragedii z tego powodu. W okolicy jest bardzo dużo małych dzieci... Dla mnie mogą holować te samochody co 15 minut może w końcu ktoś się czegoś nauczy.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Holowanie!

Post autor: Kris »

Niech w takim razie postawią znak, bo obawiam się, ze wielu kierowców jest zdziwionych tym faktem i dopiero przy takiej okazji dowiaduje się, ze wzdłuż linii ciągłej nie można parkować (a taka jest podstawa prawna działania panów ze Straży Miejskiej)...
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Re: Holowanie!

Post autor: marcinn06 »

Linia ciągła jest znakiem poziomym umieszczonym na drodze. Nie ma potrzeby obstawiać się do tego jeszcze znakami pionowymi :) Co jakiś czas wypadałoby odświeżyć podstawowe przepisy o ruchu drogowym :)
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Holowanie!

Post autor: Kris »

No jasne, bo po co stawiać dodatkowy, zrozumiały dla wszystkich znak, jak można dać mandat i nabijać kieszeń firmie od holowania...
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Re: Holowanie!

Post autor: marcinn06 »

Kris pisze:No jasne, bo po co stawiać dodatkowy, zrozumiały dla wszystkich znak, jak można dać mandat i nabijać kieszeń firmie od holowania...
No właśnie i tutaj właśnie poruszyłeś ważna kwestię. Jest to znak dodatkowy, który nie jest stawiany tam w wyrazie hojności urzędników a koszt jego postawienia pokrywany jest z naszych podatków. Wolałbym osobiście, aby środki na takie znaki były przeznaczane na stawianie znaków w miejscach, gdzie są one potrzebne a nie w miejscu gdzie każdy normalny kierowca powinien wiedzieć, iż samochodu nie powinien parkować.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Holowanie!

Post autor: Kris »

Przykro mi, ale nie zgadzam się z częścią Twojej argumentacji. O ile popieram to, że nie powinno być redundantnego oznaczenia, bo może to wprowadzać chaos, o tyle w tym konkretnym przypadku, jest to ewidentna 'maszynka do robienia pieniędzy' i jestem przekonany, że gdyby stały tu dwa znaki (z każdej strony jeden), problem by się znacząco zmniejszył, o ile nie wyeliminował całkowicie... tyle. Mnie to osobiście niezbyt interesuje, bo posiadam swoje miejsce garażowe, jednakże patrząc racjonalnie, to coś mnie trafia gdy widzę to odholowywanie... :evil:
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: kiwdul »

Oj Kris... jeśli myślisz, że jakikolwiek znak spowoduje, ze ludzie przestaną parkować na dziko to zazdroszczę wyobraźni bo moja jest zbyt płytka w tym obszarze ;-)
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: moon »

Nie chce mi sie wierzyc, ze kierowcy nie wiedza, ze na podwojnej ciaglej nie wolno parkowac. A jak nie wiedza, to na pewno sie naucza raz na zawsze jak im ktos auto odholuje. Jestem za. Poza tym to jest kwestia bezpieczenstwa- raz dzieci, dwa nie sposob minac sie tam autami co powoduje utrudnienia w ruchu
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: Kris »

Panowie, linia ciągła jest tylko na pewnym fragmencie Sowińskiego... a dalej już można stawać praktycznie bez przeszkód (bo wystarczy 1.5m chodnika zostawić dla pieszych)... teraz za to, wszyscy przenieśli się na ten zrujnowany kawałek Sowińskiego, gdzie minąć z innymi jest jeszcze trudniej, bo droga wąska :(
ODPOWIEDZ