Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
johny
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2015, o 11:23

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: johny »

Wysłałem wczoraj maila do Ronsona, czy mogliby wskazać człowieka/firmę, która mogłaby mi zamontować te kotwę zgodnie ze sztuką, tak aby rekojmia nie została zerwana. W końcu ktoś im montował te blokady w garażu. Czekam na odpowiedź, dam znać co odpisali.
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: and »

A rękojmi nie zostało tylko trochę ponad pół roku?
johny
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2015, o 11:23

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: johny »

Tak, ale ja no już teraz mam problem z przechowywaniem rowerów a nie za pół roku. Dlatego teraz poruszam ten temat.
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: Andrew »

W II etapie zostało sporo wiecej niż pół roku.

Proponuję poczekać na odp. Ronsona i może wszystko będzie jasne, tj. będzie info jak to zrobić, żeby było dobrze.
johny
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2015, o 11:23

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: johny »

Ronson odpowiedział, że nie bierze żadnej odpowiedzialności, nic nie będzie wyznaczać, nic ich to nie obchodzi i żeby się odczepić (można było się tego spodziewać, w końcu pieniądze już wzieli to co ich to obchodzi).
Dodatkowo w kwestii rękojmi z tego co udało mi się ustalić, to nie jest tak, że do grudnia 2015. Taki termin mamy na podstawie odbioru budynku, jednak każdy z nas kupując mieszkanie/ miejsce postojowe np jeśli kupił je w 2015 roku, może w terminie 3 lat od momentu kupna sam szarpać dewelopera/wykonawce za wszelkie usterki czy wady, które w tym czasie wykryje.
Więc zakładając, że ja kupiłem i odebrałem miejsce nawet prawie 3 lata temu, rękojmia nam niby minie, ale mój sąsiad kupił je w tym roku i ja zrobię dziurę przez którą przedostanie się do garażu wrząca lawa. Sąsiad poprosi Ronsona o usunięcie usterki bo mu ta lawa niszczy opony, a Ronson powie: 'sądzę, że wątpię'.

Jest więc opcja, żeby zrobić to po bożemu, wspólnie. Kompletnie nie wiem jak się za to zabrać?
Pewnie potrwa to tyle, że szybciej kupię nyskę na allegro, postawie pod blokiem i tam bedę zamykał rowery.
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: Justa »

Johny, proponuje Ci odezwać się do Zarządcy niech przygotuje rozwiązania. Od tego oni są. Inną kwestią będzie wybór wykonawcy ( patrząc na te słupki ograniczające parkowanie lepiej trzymać kontrole nad tymi kosztami). Poproś o wyznaczony termin przedstawienia takiego rozwiązania, bo sprawa będzie się ciągnęła do następnego sezonu, a nie o to przecież chodzi.

Powodzenia :)
Pozdrawiam

Justa
synek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 99
Rejestracja: 28 gru 2012, o 22:34
Budynek: 53C

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: synek »

Mam wrażenie, że "niektóre osoby" oraz "firmy" mówią co jest im akurat w danej chwili na rękę albo zgodne z ich interesem .

Z jednej strony sytuacja jest o tyle "ciekawa" i kuriozalna, ponieważ:
- developer zamontował słupki w miejscach garażowych, które są użytkowane na zasadzie udziału
- developer nie uzyskał zgody mieszkańców na montaż słupków oraz nie było ankiety w tej sprawie - jest to samowolka. Pewnie byłaby to formalność, ale mleko się rozlało biorąc pod uwagę inne czynniki.
- informacje od zarządcy: "ewentualne kwestie napraw uszkodzenia posadzki w przypadku odmowy naprawy Mostostalu developer bierze na siebie"...


Natomiast z drugiej strony developer "nie wyraża zgody na ingerencję w posadzkę garażową"- taką oficjalną informację dostałem od Rosnona.
Nawet jeżeli usługa( wywiercenie kilku dziur) miałaby zostać wykonana odpłatnie przez Ronson/Mostostal.
Tylko jak zamontować stojak rowerowy/box garażowy...?

W sytuacji:
samowolnego montażu blokad przez developera oraz braku zgody(nawet odpłatnej) na wywiercenie dziur
zachwiana jest równowaga wspólnych korzyści/interesów.

Mówiąc dosadniej - realizowane są tylko interesy developera.

Napisałem maila do Pana Patryka, aby przekazał oficjalne pismo nakazujące demontaż słupków.
Jeżeli nie zostanie to wykonane to całkiem możliwe, że będzie trzeba obciążyć developera kosztami demontażu.
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: moon »

I naprawa posadzki hehe;-) juz to widze...ale oczywisie macie racje, jak najbardziej popieram.
ODPOWIEDZ