Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: and »

Nie widzę problemu żeby ktoś zamontował sobie wieszak na rowery. To tylko garaż, a kołek dziesiątka nie zepsuje izolacji.
jaro65
Posty: 19
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:48

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: jaro65 »

and pisze:Nie widzę problemu żeby ktoś zamontował sobie wieszak na rowery. To tylko garaż, a kołek dziesiątka nie zepsuje izolacji.
To Twoje zdanie a zdanie wykonawcy może być zupełnie inne że np. posadzki w garażu tracę gwarancje.
Wola
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 60
Rejestracja: 27 paź 2012, o 23:01

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: Wola »

Ronson zamontował w garażu słupki na niewykupionych miejscach - chyba bez pytania o zgodę wspólnoty. Nie widzę więc przeszkód żeby ktoś zamontował również na własną rękę wieszak lub wwiercił hak w podłogę - sam mam plan tak zrobić
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: and »

jaro65 pisze: To Twoje zdanie a zdanie wykonawcy może być zupełnie inne że np. posadzki w garażu tracę gwarancje.
Co mają posadzki do wieszaka? Skąd wiesz jakie jest zdanie wykonawcy?
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: Andrew »

Strzelam, ze najwieksze obiekcje maja Ci, ktorzy albo posiadaja komorki lokatorskie, albo nie maja miejsca postojowego.

W mojej opinii wszyscy wydalismy na te mieszkania kupe kasy i powinny one byc dla nas maksymalnie praktyczne. Zgadzam sie jednak, ze nie powinnismy naruszac scian w garazu (chociaz sam mam ochote to zrobic) bez info. o braku przeciwwskazan do takiego dzialania. Powalczmy moze o zgode/wytyczne do tego i zrobmy to fachowo. Jezeli nie bedzie sie dalo tego zrobic w rozsadnym terminie, na pewno dojdzie do samowolki, wiec nam wszystkim powinno zalezec na oficjalnym i wspolnym rozwiazaniu problemu. Co do mocowan w posadzce, skoro dewelopwr mogl, to my tez mozemy - to chyba oczywiste :>
soltys100
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 133
Rejestracja: 15 lut 2012, o 20:29

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: soltys100 »

Albo mają komórki i miejsce postojowe :)
johny
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2015, o 11:23

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: johny »

Co do mocowan w posadzce, skoro dewelopwr mogl, to my tez mozemy - to chyba oczywiste :>
Dla mnie to wcale nie jest oczywiste, deweloper jako pracodawca wykonawców zapewne ma inne układy z wykonawcami niż my.

Zastanawia mnie jeszcze jedno:
Miejsce postojowe nie jest moje na stałę jest częścią powierzchni wspólnej, w której mam udziały (tak to jest?). W jakich okolicznosciach i kto zatem może powiedzieć: To teraz to miejsce postojowe będzie twojego sąsiada, a tamto będzie twoje? Bo jak rozumiem dopiero wtedy ktoś mógłby mieć pretensje, że w posadzce na jego nowym miejscu jest jakieś ciało obce. Tu oczywiście zakładam, że po montażu wszystko będzie dobrze, nic nie popęka, nic w pobliżu złego się nie stanie, moje działania nie wpłyną na rękojmię.
Jeśli pomijając rękojmię nie ma takiej sytuacji ani osoby, która mogłaby nakazać zamianę na miejsca pomiędzy sąsiadami, to nie rozumiem dlaczego wspólnota miałaby mieć cokolwiek do powiedzenia w sprawie tego co gdzie sobie przykręcę. Zatem jedyne co teraz mnie powstrzymuje to możliwość utraty rękojmi.
Poprawcie jesli mój tok rozumowania w którymś momencie jest błędny.
Skydiver
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 204
Rejestracja: 4 cze 2013, o 21:05

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: Skydiver »

Kupiłeś halę garażową razem z innymi osobami na zasadzie współwłasności, ale ponieważ włożyliście w zakup owej hali kupę kasy, to każdy ma zapis o prawie do wyłącznego korzystania z określonej jej powierzchni (dla tego nikt nie może nakazać zmiany miejsca). Podsumowując, jesteś współwłaścicielem miejsca z prawem do wyłącznego korzystania, a nie właścicielem, to chcąc zrobić coś z miejscem które tylko częściowo należny do Ciebie, niestety musisz poprosić o zgodę współwłaścicieli.
johny
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2015, o 11:23

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: johny »

Teraz brzmi to jaśniej.
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: Justa »

A czy nie możemy poprosić o konsultację wykonawcy o ewentualne instalowanie wieszaków czy stojaków ( lub ich sugestię co i jak zainstalować bez utraty gwarancji) i zrobić uchwałę wśród właścicieli garaży?

A może wartoby było pomyśleć o wykupie jednego miejsca garażowego pod każdym blokiem i tam zrobić stojak na rowery?
Pozdrawiam

Justa
ODPOWIEDZ