Odbiory mieszkań

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: MAJ40i4 »

Wczoraj byliśmy na odbiorze technicznym( brak jeszcze PNU), kilka ważnych informacji.:

1.Dokładnie oglądnijcie okna tj.: szyby, czy nie porysowane, ramy czy nie ma wgnieceń ( na forum przewijała się kwestia wody na parapecie- jest to wina uszczelki której częściowo brakuje od spodu okna, czy dobrze się domykają i otwierają, czy maja poziom.

2)Sprawdzić dokładnie elektrykę, Jeden z Panów z firmy Karmar będzie miał próbówkę a do gniazdek lampę które pokazuje czy jest prąd wszędzie

3)Na balkonie są parapety metalowe- trzeba sprawdzić czy nie mają wgnieceń plus czy mleczne szyby mają jakieś rysi i nie zdartą do końca okleinę. Ważna kwestą jest zabrudzenie koloru czarnego na wykończeniu balkonu- ponoć tak się dziej przy tego rodzaju kamieniu...

4) Delatacja, szlichta, podłoga sufit i ściany

5)Ubytki przy kontaktach itp

6)Układ i ilość grzejników, czy nie są zarysowane szczególnie od spodu czy nie ma pęknięć lakieru

7)Czy ewentualne zmiany lokatorskie zostały wykonane zgodnie z wytycznymi?

8)Drzwi i portal drzwiowy ( nie otrzymujemy niby certyfikatu( jest naklejony na obramowaniu) oraz gwarancji- podlega to rękojmi - dzwonek i domofon plus progi - regulacja klamki

9)Pęknięcia na ścianach i podłodze

10) Miejsce parkingowe i komórkę lokatorską

11)Liczniki będą spisywane przy odbiorze ostatecznym

12)Okablowanie i podłączenia RTV i internet

13)Czy elewacja budynku nie jest zabrudzona

14)Brak termostatów w grzejnikach

15)Parapety ( tutaj ciekawostka w prospekcie który macie do umowy deweloperskiej nie ma ich zaznaczonych a są w mieszkaniu)

16) Przeliczyć powierzchnię mieszkania

17)Grzejnik w łazience- jego jedne ramie może znajdować się w framudze drzwi, co niby jest zgodne z projektem budowlanym

18)Wentylatory mechaniczne

19)Rozprowadzenie elektryki- gniazdka, włączniki i wypusty na światło

20)Części wspólne zobaczyć.

Ogólnie było kilka bardzo małych spraw, ale reszta na bardzo wysokim poziomie. Na naprawę mają 30 dni.

Pozdrawiam,
Marek
Aga_Lk
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:22
Budynek: 53F

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: Aga_Lk »

Są już odbiory?? Do mnie nikt jeszcze nawet nie zadzwonił. Znaleźliście jakieś usterki w swoim mieszkaniu? Czy deweloper zadeklarował kiedy będzie pozwolenie na użytkowanie?
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: MAJ40i4 »

Aga_Lk pisze:Są już odbiory?? Do mnie nikt jeszcze nawet nie zadzwonił. Znaleźliście jakieś usterki w swoim mieszkaniu? Czy deweloper zadeklarował kiedy będzie pozwolenie na użytkowanie?
Aga, właśnie się rozpoczęły.Usterki to drobnostki ( na które można przymknąć oko, ale zgłosiliśmy). Ogólna opinia bardzo dobra. Warto zwrócić uwagę na punkty które wypisałem powyżej plus skontaktować się z:

Marta Zientalak
Asystentka Działu Technicznego
RONSON DEVELOPMENT
al. Komisji Edukacji Narodowej 57
02-797 Warszawie
tel. +48 668 868 792
fax +48 22 823 97 99

które umówi cie na odbiór- narazie techniczny- czekają jeszcze na decyzje odnośnie PNU, być może będzie w tym tygodniu.

Pozdrawiam,
Marek
Aga_Lk
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:22
Budynek: 53F

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: Aga_Lk »

MAJ40i4 pisze: Aga, właśnie się rozpoczęły.Usterki to drobnostki ( na które można przymknąć oko, ale zgłosiliśmy). Ogólna opinia bardzo dobra. Warto zwrócić uwagę na punkty które wypisałem powyżej plus skontaktować się z:

Marta Zientalak
Asystentka Działu Technicznego
RONSON DEVELOPMENT
al. Komisji Edukacji Narodowej 57
02-797 Warszawie
tel. +48 668 868 792
fax +48 22 823 97 99

które umówi cie na odbiór- narazie techniczny- czekają jeszcze na decyzje odnośnie PNU, być może będzie w tym tygodniu.

Pozdrawiam,
Marek
Tylko ja nie mam żadnego maila apropo odbiorów więc nie wiem czy oni nie idą jakąś kolejką i może dopiero ze mną będą się kontaktować.
A masz jakiegoś speca godnego polecenia z którym odbierałeś mieszkanie?

Pozdrawiam,
Aga
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: MAJ40i4 »

Aga,

Re1:Jeśli chcesz wcześniej odebrać mieszkanie, to kontaktujesz się z Ronsonem ( P. Martą) w celu wcześniejszego ustalenia terminu.
Re2:Odbierałem mieszkanie z panią architekt( ona dokonała obmiaru powierzchni i ogólnego stanu mieszkania- który zgadzał się z tym za co płaciłem- różnica 30cm2- pamiętaj że robiąc pomiar teraz należy doliczyć 1,5 cm na tynk), reszta należała do mnie. Zobacz punkty powyżej, plus przedstawicie Ronsona ma też wypisane wszystko co należy sprawdzić. (możesz również owego przedstawiciela poprosić, aby pomógł ci odebrać mieszkanie).
Re3: Nie mam polecanego fachowca do odbiorów, ich cena waha się od 200-500 zł. ( Wraz z nami było jeszcze jedna małżeństwo do innego odbioru w Piątek, mieli takiego gościa- on stwierdził, że wszystko jest bardzo dobrze zrobione, parę drobnych usterek mieli- nic poważnego)

P.S.
Wysłałem do ciebie pw.
Pozdrawiam,
Marek
Ola33
Posty: 9
Rejestracja: 3 sty 2015, o 19:42

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: Ola33 »

Hejka
czy mogę poprosić o wyjaśnienia :roll:

trzeba dzwonić (kontaktować się ze wspomnianą P. Martą), żeby można było wcześniej odebrać mieszkanie????? czy czekać na swoją kolej (chyba mają jakąś listę? czy kto pierwszy zadzwoni ten lepszy? :evil: )
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: MAJ40i4 »

Ola33 pisze:Hejka
czy mogę poprosić o wyjaśnienia :roll:

trzeba dzwonić (kontaktować się ze wspomnianą P. Martą), żeby można było wcześniej odebrać mieszkanie????? czy czekać na swoją kolej (chyba mają jakąś listę? czy kto pierwszy zadzwoni ten lepszy? :evil: )
Olu

Zadzwoń zapytaj kiedy odbiór twojego mieszkania.

Pozdrawiam
Nod
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 29 paź 2014, o 07:56
Budynek: 53E

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: Nod »

Z tego co sie dzis dowiedzialem od Pani Marty przez telefon, to decyzji PNU jeszcze nie ma bo dopiero byla inspekcja i odbiorow mieszkan nie ma. Ronson bedzie informowal listownie badz telefonicznie o terminie odbioru.

Wiec nie wiem jak to mozliwe, ze ktos juz mial odbior. Z jakiegos powodu rozni mieszkancy sa traktowani inaczej ...
... czyli jak to w zyciu :D
Ola33
Posty: 9
Rejestracja: 3 sty 2015, o 19:42

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: Ola33 »

Nod pisze:Z tego co sie dzis dowiedzialem od Pani Marty przez telefon, to decyzji PNU jeszcze nie ma bo dopiero byla inspekcja i odbiorow mieszkan nie ma. Ronson bedzie informowal listownie badz telefonicznie o terminie odbioru.

Mi w podobnym tonie opowiedziała inna osoba (kierownik projektu) ! odbiorów nie ma! :( :( :( Zastanawia mnie tylko działanie developera! dlaczego "niektórzy" mają "odbiory" wcześniej! Każdy by chciał! a nie tylko wybrani :evil:
Nod pisze:Wiec nie wiem jak to mozliwe, ze ktos juz mial odbior. Z jakiegos powodu rozni mieszkancy sa traktowani inaczej ...
... czyli jak to w zyciu :D
- jednym słowem beznadzieja :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: MAJ40i4 »

Drodzy sąsiedzi,

Niestety muszę was rozczarować, nie ma żadnych kontaktów u Dewelopera itp. i wypraszam sobie snucie jakiś insynuacji!!!

Prosta rzecz- chodziłem, pytałem, dzwoniłem- w Grudniu napisałem maila z prośbą o uwzględnienie mojej osoby na liście odbiorów mieszkań.
Kolejna sprawa, dodałem powyższe posty, abyście wiedzieli co trzeba ogarnąć i zrobić- niestety potwierdza się zasada, że lepiej nic nie mówić- niech każdy sobie rzepkę ...

Natomiast jeśli macie jakieś zastrzeżenia do co do powyższego, to raczej może odwołajcie się do samych siebie i zainteresowania sprawą. Osobiście byłem przekonany, że Deweloper ruszył z odbiorami- stąd moje posty, natomiast o braku takich czynności dowiaduje się z forum.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ