Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
podspodem
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 299
Rejestracja: 28 maja 2013, o 01:41
Budynek: 53D

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: podspodem »

Dzisiaj rozmawiałem z p. Patrykiem, w przyszłym tygodniu jedzie negocjować z miastem przygotowany projekt nowej organizacji ruchu. Za kilka tygodni powinien być znany ostateczny format zmian zaakceptowany przez miejskiego Inżyniera Ruchu. Projekt dotyczy tylko bezpośredniego otoczenia osiedla i zakłada zmiany oznakowania pionowego, poziomego, montaż słupków itp. W projekcie uwzględniono wszystko co było możliwe w wersji "na bogato", bo miasto najprawdopodobniej i tak go okroi. Dopiero po tych poprawkach będzie wiadomo co uda się faktycznie zrobić i kiedy.
sawa
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2014, o 09:45

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: sawa »

Jak można się skontaktować z p.Patrykiem bo nasz administrator ma chyba jakiś problem w kontakcie z dzielnicą i będąc wczoraj w UD w tej sprawie informacji o przygotowanym projekcie nie uzyskał. Poza tym odpowiedzi na nasze pismo w sprawie organizacji ruchu nie ma a nie chcemy tej sprawy odpuścić.
podspodem
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 299
Rejestracja: 28 maja 2013, o 01:41
Budynek: 53D

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: podspodem »

@sawa: wysłałem na PW.
sawa
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2014, o 09:45

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: sawa »

Dziękuję za kontakt.
abel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 164
Rejestracja: 4 gru 2012, o 18:41

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: abel »

Czy coś wiadomo w tej sprawie? coś się ruszyło? Mam już dosyć wyjeżdżania z garażu wprost na inne auto, którego nie widać zza zasłaniających wjazd parkujących samochodów ... kiedy ten koszmar się skończy...
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: Kris »

Mam te same odczucia co abel... do tego jeszcze tylko jedna brama wyjazdowa... jak będzie pożar i się zatnie, to wszystko się spali... wrrr...
tom
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2012, o 22:35
Budynek: 53B

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: tom »

Dziś zaliczyłem dzwona ze względu na kiepska widoczność..... Wina moja ale mam ochotę wywieźć na swój koszt ten samochód który mi zaslonil.

Mam czarny nastrój od dziś dzwonie co dzien na straż miejska! I mam w d.... ze będę złym sąsiadem nie rozumiejacym ze ktoś musi parkowac naprzeciwko drzwi na środku skrzyżowania bo mu ciężko 4 litery ruszyć!!!!!!
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: Kris »

tom, przykra sprawa... ale popieram... bezpieczeństwo jest milion razy ważniejsze niż czyjaś pieprzona wygoda... ale tego ludzie nie zrozumieją! Jestem ciekaw, czy też tak pobłażliwie wszyscy parkujący by do tego podchodzili, gdyby to ich dziecko/oni sami/ktoś z ich rodziny byli potrąceni, bo ktoś nie zauważył ich przez zasłonięty samochód! A niby jakiś poziom powinni trzymać ludzie na tym osiedlu...

To samo obecna brama między bud. D i nowym etapem... wyjeżdża się praktycznie 'na czuja', bo zawsze jakiś $%^%^*()(*& musi stanąć nie w zatoczce (które po to są zrobione), a już na ulicy... ba! Nawet na chodniku potrafią stawać... pomijam, jak ten chodnik będzie wyglądał, ale stanie tam utrudnia widoczność do jasnej cholery! Najlepiej jak ten kamper tam stoi...

Tak więc Kolego tom, jestem z Tobą i trzymam kciuki!
tomekesz
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 53
Rejestracja: 2 lip 2013, o 21:17
Budynek: 53C

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: tomekesz »

tom kiepska sprawa :/ ale to było do przewidzenia i takich sytuacji będzie coraz więcej. Widoczność przy wyjeżdżaniu z garażu, któregokolwiek tak naprawdę jest mocno ograniczona. Jeśli chodzi o bramę między bud. D a nowym etapem to faktycznie jest tam niełatwo - może trzeba będzie pomyśleć o jakichś słupkach aby nikt nie wjeżdżał tam na chodnik?
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: Kris »

tomekesz, już dawno miały być jakieś rozwiązania systemowe... ale póki co cisza... nikt się do tego nie kwapi... :(
ODPOWIEDZ