Remonty, budowy, muzyka i inne hałasy

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
AdaKluk

Godziny prowadzenia budowy przez LC CORP

Post autor: AdaKluk »

Witam,

nie zauważyłam, żeby ktoś poruszył ten temat, więc pozwolę obie zacząć: Od kiedy rozpoczął się kolejny etap budowy przez LC CORP w moim mieszkaniu, ze wszystkimi oknami skierowanymi akurat na tą stronę nie da się normalnie funkcjonować. Jest środek lata, a ja zaczęłam być niewolnikiem budowy w godzinach 6:00-22:00 chociaż jak pewnie zauważyliście, czasem, tak jak dzisiaj nawet od 5:00 rano.
Po pierwsze budowa trwa calutki dzień, czyli zanim wyjdę do pracy i oczywiście jak z niej wracam również. Nie można otworzyć okien bo po pierwsze jest potworny hałas, po drugie - czego już się właściwie nie czepiam, bo to zrozumiałe, okropnie się kurzy.
Czuję się jednak zupełnie bezsilna w obliczu tej sytuacji, bo ani wezwanie straży miejskiej nie załatwi sprawy, ani telefonowanie do LC CORP. Podejrzewam, że złożenie pisma przez marudnego i mało wyrozumiałego "sąsiada" też nie zmieni sytuacji więc nawet nie chce mi się bić piany i wysyłać korespondencji.
Zastanawiam się, czy i Wam dała się we znaki budowa, i czy ewentualnie macie jakiejś pomysły na zmuszenie LC CORP do prowadzenia prac w normalnych godzinach?
A może ktoś już kontaktował się ze Wspólnotą?


pozdrawiam.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Godziny prowadzenia budowy przez LC CORP

Post autor: osverdis.pl »

Ada, uciążliwe to oczywiście jest, ale raczej nic nie poradzimy. Straż miejska Ci nie pomoże - cisza nocna trwa od 22 do 6, poza tymi godzinami mogą robić, co chcą. Nie pozostaje chyba nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i przekonanie, że im więcej pracują, tym szybciej skończą :/.
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Godziny prowadzenia budowy przez LC CORP

Post autor: Konkordat »

Niestety się zgadzam z przedmówcą, poza jednym, termin cisza nocna nie istnieje, a godziny 6-22 to tez abstrakcja. Zakłócenie miru domowego może nastąpić o każdej porze dnia i nocy. Ciekawe jak by zareagowała SM na takie zgłoszenie.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Godziny prowadzenia budowy przez LC CORP

Post autor: Kris »

Obawiam się, że nic... bo powiedzą, że 'przecież jak jest budowa, to wiadomo, że cicho nie będzie...' czyli w stylu 'jak jest zima, to musi być zimno...'. To już nie jest proste i łatwe jak odholowywanie autek...
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Godziny prowadzenia budowy przez LC CORP

Post autor: Konkordat »

My też mamy juz dosyć, zawsze rano zastanawiam się czy nie zrobić sceny z "Dnia świra" ;)
http://m.youtube.com/watch?v=RAYnqjVqfts

Byle do zimy....
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Godziny prowadzenia budowy przez LC CORP

Post autor: Kris »

Ojjj... taaaakk... :)
synek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 99
Rejestracja: 28 gru 2012, o 22:34
Budynek: 53C

Re: Godziny prowadzenia budowy przez LC CORP

Post autor: synek »

Jak na razie warunki do mieszkania w 53C są tragiczne.
Dzień dnia uciążliwy hałas nie do zniesienia dochodzący z budowy Karmaru, Kaltera i koparek/młotów z terenu wyburzanych hal.
Niestety, ale ciągły hałas negatywnie wpływa na samopoczucie i poziom zdenerwowania.
Do tego dochodzą upały. Jak się otworzy okno jeszcze bardziej słychać młot pneumatyczny itp.

Chyba jedyne co można zrobić to spróbować szanować siebie nawzajem i:
- nie wykonywać remontów w sob i niedz
- nie urządząć głośnych/nocnych imprez w weekend

Może to trochę pozwoli odetchnać przynajmniej w nocy, w sobotę lub niedzielę.

Polecam także:
słuchawki ochronne przeciwhałasowe 3M - Nauszniki Peltor Optime III 3M
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Godziny prowadzenia budowy przez LC CORP

Post autor: Kris »

Dlatego cieszę się, że mam sypialnie od strony patio...
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Remonty, budowy, muzyka i inne hałasy

Post autor: osverdis.pl »

Połączyłem wszystkie "hałaśliwe wątki", bo trochę się ich nam namnożyło.
axdf
Posty: 18
Rejestracja: 26 sie 2012, o 16:00

Re: Godziny prowadzenia budowy przez LC CORP

Post autor: axdf »

Konkordat pisze:My też mamy juz dosyć, zawsze rano zastanawiam się czy nie zrobić sceny z "Dnia świra" ;)
http://m.youtube.com/watch?v=RAYnqjVqfts

Byle do zimy....
Ja już się tak zachowywałam kiedy panowie postanowili w niedzielę o 5 rano rozprawić się z budką ochroniarza na na parkingu, obecnie placu budowy :)
ODPOWIEDZ