Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Porady dla kupujących

Rozważasz zakup? To dział dla Ciebie, tu zadawaj pytania.
Sąsiedzi
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 78
Rejestracja: 5 gru 2012, o 18:39

Re: Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Porady dla kupujących

Post autor: Sąsiedzi »

Abel sprawdź Osiedle Galileo w Poznaniu, m.in. to nie jedyny przypadek ale najbardziej zaawansowany w działaniach mieszkańców.
abel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 164
Rejestracja: 4 gru 2012, o 18:41

Re: Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Porady dla kupujących

Post autor: abel »

Sąsiedzi pisze:Abel sprawdź Osiedle Galileo w Poznaniu, m.in. to nie jedyny przypadek ale najbardziej zaawansowany w działaniach mieszkańców.
Nie wierzę we wszystko, co można przeczytać w sieci, szczególnie w rozemocjonowane wypowiedzi tzw. pieniaczy. To raz. Dwa - pewnie sprawa, jak zawsze jest skomplikowana i najlepiej wiedzą ci, których to bezpośrednio dotyczy. Trudno oceniać, ale deweloper ma różnych podwykonawców i to oni fizycznie budują inwestycje a potem spada na nich część odpowiedzialnosci za usterki. Nie wiem jaki jest powód przesunięcia wjazdu do garażu na Verdisie, ale nie łączyłabym sprawy z Poznaniem...

Ronson jest mi zupełnie obojętny i podchodzę do tych wszystkich spraw z dużym dystansem. Wiesz, to tak jak i na naszym osiedlu: jedni skarżą się na to czy tamto, a my nie mieliśmy ż a d n y c h problemów czy przykrych incydentów z deweloperem począwszy od zakupu, przez odbiór aż do dziś. A czytam, że ludzie mają jakieś wielkie pretensje o różne rzeczy (pomijam brak monitoringu czy sprawę z telewizją) dziwiąc się, bo nas nic przykrego nie spotkało.
Sąsiedzi
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 78
Rejestracja: 5 gru 2012, o 18:39

Re: Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Porady dla kupujących

Post autor: Sąsiedzi »

abel pisze: Nie wierzę we wszystko, co można przeczytać w sieci, szczególnie w rozemocjonowane wypowiedzi tzw. pieniaczy.
Nie sądzę, żeby oficjalne pisma w sprawie zamieszczone na stronie wspólnoty osiedla Galileo to wypowiedzi pieniaczy, nie mówię o wypowidziach na róźnych forach itp, ale o oficjalnych oświadczeniach stron. Dlatego też nie podałem nazw innych osiedli na których ten sam problem jest jeszcze na mniej oficjalnym stadium.

Oczywiście nie można udowodnić, że to jest bezpośrednim powodem "oszczędności" na naszym osiedlu, ale skoro gdzieś trzeba sporo dołoźyć to gdzieś trzeba zabrać, bo nie sądzę by udziałowcy chcieli nagle dodatkowo dopłacać do interesu.

Nie prowadzę też żadnej pieniackiej nagonki na Ronsona, bo dużo spraw zrobili ok, osiedle jest ładne, dach nam na głowę nie spada, nie zmienia to jednak faktu, że w sprawie wielu kwesti postępują niezbyt uczciwie jak choćby najnowsze widoczne kwestie związane z garażem czy brakiem cegieł albo sprawa z podpisaniem aktu, czy też inne fakty omawiane wewnętrznie przez mieszkanców.

I jeśli nie czujesz, że takie postępowanie dewelopera choćby tylko w tych widocznych kwestiach nie robi Tobie żadnej faktycznej szkody, to mozna Tobie pozazdrościć bo w myśl zasady lepiej czasem mniej wiedzieć ale lepiej spać :) , nie oznacza to niestety że pewne fakty nie maja miejsca.
abel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 164
Rejestracja: 4 gru 2012, o 18:41

Re: Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Porady dla kupujących

Post autor: abel »

Aż tak nie interesuje mnie problem osiedla, żeby logować sie na obcym forum ;-) Z tego, co przeczytałam w oficjalnym piśmie Ronson dostępnym w sieci sprawa jest poważna - konstrukcyjna. Być moze w tym wypadku konstruktor dał ciała, a moze wykonawca. Faktem jest, ze Ronson własnoręcznie tego nie buduje a zleca, jednak firmuje to swoim logo i problem spada na jego barki. Tak juz ten biznes wygląda.
Żal tylko ludzi, bo niejednokrotnie wydali oszczędności życia na mieszkanie w budynku niestabilnym konstrukcyjnie.
I oby u nas nie trafiła się "lewa" konstrukcja.

Rzeczywiście , nie czuję, żeby robiło mi to faktyczną szkodę. Póki co na naszym osiedlu chyba wszystkie awarie zostały usunięte? Mam na myśli przeciekajace komórki lokatorskie, jezioro na dziedzińcu itp. A fakt zamiany cegły na tynk bezpośrednio mnie nie dotyka, co nie oznacza, ze podoba mi sie takie działanie. Może tez z racji wykonywanego zawodu i częstego obcowania z takimi developerskimi "problemami" tak bardzo mnie to nie bulwersuje (naprawdę developerzy robią o niebo gorsze rzeczy niż zamiana materiału na elewacji - nie pochwalam tego w żadnym wypadku, ale wiem, ze walka z tym jest jak walka z wiatrakami). Nie zamierzam bronić i tłumaczyć Ronsona, ale przekładając na swoje doświadczenie niektóre kwestie nie mogę wypowiedzieć się, że jest z nim tak tragicznie. Oczywiście, ludzie płacą i mają prawo żądać a developer-sprzedawca powinien się wywiazywac.

Wracając do tematu: czy ktoś bezpośrednio u Ronsona dowiadywał sie co sprawiło, że został przesunięty ów zjazd?
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Porady dla kupujących

Post autor: Kris »

Pytałem o to jedną z pań sprzedających, ale ta akurat takich informacji nie posiadała...
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Porady dla kupujących

Post autor: ewa »

osverdis.pl pisze:Cześć.

Po pierwsze, nie przywiązuj się za bardzo do dat, które usłyszysz w biurze sprzedaży. Poproś o wzór umowy, tam powinieneś znaleźć zapis, że deweloper zakłada, że odda Ci mieszkanie powiedzmy do końca Q4 2013, ale maksymalny termin oddania to (strzelam) kwiecień 2014. Sądząc po doświadczeniach z I etapu - ten bardziej odległy termin jest bardziej prawdopodobny.
Witam, jak było z terminami oddania budynków D i E?
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Porady dla kupujących

Post autor: Kris »

Przed czasem... ale rok się kończył i chcieli mieć to w wyniku finansowym... jak to spółka notowana na giełdzie...
ODPOWIEDZ