zakaz palenia przed budynkiem

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: kiwdul »

Na własnym przykładzie wiem jak szybko zmienia się punkt widzenia osoby bardzo liberalnej kiedy na własnej skórze musi doświadczyć "poczucia wolności" sąsiadów. Lepiej dmuchac na zimne niż wierzyć w samokontrolę :-)
pawwel
Posty: 10
Rejestracja: 16 lut 2014, o 17:21

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: pawwel »

Mam wrażenie, że niektórzy nie mogąc doczekać się wymarzonego i wychuchanego mieszkania nie wiedzą już co wymyślić z nudów ;) We wcześniejszych blokach w których mieszkaliście też z każdej strony atakowały Was papierosy/imprezy itp? :) Nie ma co zakładać od razu że sąsiad zaprosi znajomych na zawody w borowaniu wiertarkami w środku nocy, albo będzie skakać po podłodze 24h/dobę :D

Na nowy samochód też wszyscy chuchają i dmuchają... do pierwszej rysy :D
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: Konkordat »

Jak ktoś mi dzieciaczka będzie budził, będzie darł ryja na balkonie, albo uprzykrzał życie megabasami - najpierw podejdę i poproszę o wyrozumiałość dla mnie i mojej rodziny, później walę donieść :twisted: na policję. Są pewne priorytety ...
Marinna
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 131
Rejestracja: 24 maja 2013, o 10:13

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: Marinna »

nie podoba mi się taka zawziętość i egoizm.
Jak Pański "dzieciaczek" krzyczy jest ok , ale jak ktoś z sąsiadów "drze ryja" jak to Pan sympatycznie określił, to jest problem.
Nie palę i nie robię imprez, więc chyba jestem wzorowym sąsiadem, ale uważam, że jeśli ktoś ma czasem ochotę się zabawić, to nie będę mu ograniczać wolności. Nie róbmy sobie III Rzeszy z osiedla.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: osverdis.pl »

Marinna pisze:Nie róbmy sobie III Rzeszy z osiedla.
Sugeruję zachować umiar w porównaniach.
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: Konkordat »

Ja tylko oczekuje rozsadku. Porownanie zachowan dziecka do darcia ryja na balokonie jest slabe (zwlaszcza po kilku glebszych). Moj poziom tolerancji jest znaczny, ale sa pewne granice. Lubmy sie, i szanujmy a bedzie ok.
EPAX
Posty: 25
Rejestracja: 17 cze 2013, o 16:30

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: EPAX »

uwazam ze zakaz palenia powinien dotyczyc całego osiedla

nie podoba mi sie ze na osiedlu obok bawiacych sie dzieci siedza na laweczkach osoby ktore "kopca" i rozrzucaja pety... uwazam, że nie jest to najlepsze miejsce na palenie...

dzisiaj siedza tylko z papierosami, a za moment bede siedziec nie wiadomo z czym...

proponuje zrobic oficjalne głosowanie mieszkańców w celu wprowadzenia całkowitego zakazu palenia na osiedlu... jakoś na innych osiedla takie zakazy funkcjonują...
Wola
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 60
Rejestracja: 27 paź 2012, o 23:01

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: Wola »

Ja nie jestem za zakazem palenia. Osobiście nie palę i nigdy nie paliłam, ale myśle ze byłoby to ograniczanie palących. Jeśli ktoś nie chce palić w domu to wychodzi na zewnątrz, ja nie mam z problemu.
Natomiast rzeczywiście temat regularnie powraca, zdania są podzielone wiec może rzeczywiście przeprowadźmy głosowanie na kolejnym zebraniu i zróbmy tak jak zadecyduje większość.
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: kiwdul »

"Jeśli ktoś nie chce palić w domu to wychodzi na zewnątrz" - trochę dziwny tok rozumowania... Skoro ktoś nie lubi smordzić we własnym domu to czemu smrodzi na zewnątrz i w wielu przypadkach przeszkadza innym?
Wola
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 60
Rejestracja: 27 paź 2012, o 23:01

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: Wola »

Dla mnie to normalny tok rozumowania, bo zawsze staram się być dla innych wyrozumiała.
Prawdę mówiąc nie podoba, mi się ze ktoś na forum pisze ze mam dziwny tok rozumowania i łąpie mnie za słówka tylko dlatego ze mam inne zdanie.Chyba nie po to forum powstało.
Tak jak napisałam sprawa budzi wiele emocji i dlatego jedynym rozsądnym wyjściem jest głosowanie.
Ja nie palę i nie widzę w tym nic złęgo jeśli sąsiad czasem zapali przed blokiem, przecież mi te smrody do mieszkania nie wpadają a przechodząc sekundę obok niego nie przesiąknę dymem. Ja zawsze jestem zdania aby w każdej sprawie starać się być dla siebie wzajemnie wyrozumiałymi, tak po sąsiedzku.
Zróbmy głosowanie, bedzie tak jak zadecyduje większość.
ODPOWIEDZ