Odbiory mieszkań

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: kiwdul »

mi tez powiedziano że będzie elektryk
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: Kris »

W takim razie, mogłem coś źle zrozumieć, ale tak to odebrałem... że póki nie będzie umowy (imiennej, na lokal z RWE), to nie będzie prądu. Pytałem pod kątem następnego finalnego sprawdzenia z fachowcem...

Zauważcie tylko, że jest mowa o końcowym odbiorze, a jak np. za miesiąc poproszą mnie o sprawdzenie poprawionej usterki i przyjdę z fachowcem, to wtedy prądu nie będzie... pozostaje więc umówić drugą osobę na sprawdzenie instalacji. Sprawdzenie, to nie tylko zobaczenie, czy żarówka się świeci, ale także sprawdzenie czy nie ma zbyt dużego oporu w instalacji itp., czy prawidłowo jest zrobiony system zabezpieczeń itp.
tomekesz
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 53
Rejestracja: 2 lip 2013, o 21:17
Budynek: 53C

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: tomekesz »

Witam,

Również miałem przyjemność (o dziwno można użyć w tym wypadku tego słowa) przeprowadzić wstępny odbiór techniczny mojego mieszkania, podobnie jak przedmówcy nie znalazłem żadnych poważnych usterek, mniejszych też praktycznie nie.

Co do sprawy prądu i umowy z RWE to potwierdzam, dopiero po odbiorze mieszkania będziemy mogli wystąpić do RWE i podpisać z nimi umowę (podając numer licznika). Jeśli operator uwinie się z tym w miarę szybko (choć słyszałem, że bywają przypadki że ten fakt się przeciąga) to prąd popłynie w momencie odebrania kluczy.

Na ten moment w budynkach prąd oczywiście jest, w mieszkaniach założone są swego rodzaju blokady ale z tego co wiem na czas odbioru mieszkania będzie możliwa weryfikacja gniazdek.

Pozdrawiam
Tomek
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: Kris »

tomekesz pisze:Co do sprawy prądu i umowy z RWE to potwierdzam, dopiero po odbiorze mieszkania będziemy mogli wystąpić do RWE i podpisać z nimi umowę (podając numer licznika). Jeśli operator uwinie się z tym w miarę szybko (choć słyszałem, że bywają przypadki że ten fakt się przeciąga) to prąd popłynie w momencie odebrania kluczy.
Czyli jednak dobrze zrozumiałem/dosłyszałem :)
zieloni
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 124
Rejestracja: 29 paź 2013, o 13:57
Budynek: 53D

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: zieloni »

U Nas również bez większych uwag (odbieraliśmy z ekspertem poleconym na forum). Byliśmy pierwsi w budynku, którzy odbierali:) Kosmetyczne sprawy, ale warto zwrócic uwagę na okna bo tam były jakieś rysy oraz na tarasie, gdzie blacha była wgnieciona. Ogólnie mieszkanie zrobiło wrażenie. Zwrócono Nam uwagę, że przy malowaniu ścian na ciemny kolor (brąz itp) mogą być jakieś nierówności na ścianach, ponieważ jest to tynk maszynowy (chyba tak sie nazywał). Jesli chcemy mocny kolor to musimy położyć tynk. Mogłam coś pomieszać z nazewnictwem, w razie czego proszę się dopytać. Czy tylko Nam mówiono o możliwości odbioru kluczy w połowie grudnia?
trebor
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 88
Rejestracja: 13 maja 2013, o 15:09
Budynek: 53C

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: trebor »

pewnie chodziło o gładzie:-)

tak wychodzi - koniec listopada/początek grudnia bud E, druga połowa grudnia bud. D
zieloni
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 124
Rejestracja: 29 paź 2013, o 13:57
Budynek: 53D

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: zieloni »

to święta już spędzimy "na swoim" :) z wiertarkami:)
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: Konkordat »

zieloni pisze:to święta już spędzimy "na swoim" :) z wiertarkami:)
Nie doczytałem, Wy jesteście D czy E?

A d mnie nikt nie dzwoni :(
zieloni
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 124
Rejestracja: 29 paź 2013, o 13:57
Budynek: 53D

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: zieloni »

jesteśmy w D
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: Konkordat »

no to życzmy sobie tych wiertarkowych Świąt :)
ODPOWIEDZ