Zalewanie garażu i komórek lokatorskich, przeciekająca woda

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Potop

Post autor: osverdis.pl »

Temat jest kontynuowany w dziale dla potwierdzonych mieszkańców, ale uważam, że potencjalnym nabywcom należy się rzetelna informacja, że problem przeciekania, jak dotąd, skutecznie załatwiony nie został. Ponadto, przy komórkach lokatorskich sufity są w niektórych miejscach mokre - jeżeli ktoś czegoś z tym nie zrobi, to grzyb nie powinien nikogo zdziwić.


Przykładowy sufit przy komórkach lokatorskich:
Obrazek


Woda zbierająca się na patio nawet po stosunkowo niewielkim deszczu, niedrożna kratka ściekowa:
Obrazek
EPAX
Posty: 25
Rejestracja: 17 cze 2013, o 16:30

Re: Potop

Post autor: EPAX »

Jak sprawa wygląda na dzień dzisiejszy? Czy pod budynkiem C (tym równolegle od Człuchowskiej) stała gdzieś woda?
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Potop

Post autor: osverdis.pl »

Czy pod budynkami stała woda, tego nie wiem. Z moich informacji wynika, że woda zbiera się na patio, po czym przecieka i kapie w hali garażowej. Jeżeli coś przekręciłem, to proszę mnie poprawić.

Przed budynkiem B (adres nadany Sowińskiego 53) cały czas trwają pracę. Jak dotąd nie osuszono natomiast zamoczonych ścian w hali garażowej. Sprawdzałem dzisiaj w okolicach komórek lokatorskich, nadal są mokre miejsca. Ktoś obrysował zalania, nie wiem w jakim celu.

Obrazek
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Potop

Post autor: se7en »

osverdis.pl pisze:Ktoś obrysował zalania, nie wiem w jakim celu.
Może tak jak było wcześniej w 53. "Tutaj zaznaczamy, skuwamy, suszymy, gruntujemy i zaprawiamy."
EPAX
Posty: 25
Rejestracja: 17 cze 2013, o 16:30

Re: Potop

Post autor: EPAX »

A koło których miejsc kapie w hali garażowej?
Porządkowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2013, o 23:37

Re: Potop

Post autor: Porządkowy »

Drodzy współmieszkańcy,
problem mokrego garażu i przeciekającej, a raczej lejącej sie wody do garazu jest cały czas aktualny. Nikt nic nie robi w tym temacie. Samo zgłoszenie ochronie nic nie daje. Ochrona powtarza jedynie, że przekazuje problem dalej i przy większych problemach osiedlowych cisza - takie słowa słyszałem od ochraniarzy. Proponuję zebrać sie jeden jedyny raz, coś ustalic i gremnialnie wystąpić do zarzący z problemem póki jest ronson na miejscu. Woda to woda jak raz raz przecieka to za rok będzie lało na całego, a koszty ? kto poniesie no jedynie my. Kto będzie miał siłę i pieniądze ciągac sie z developerem po śądach np. za 4 lata. CZAS LECI SZYBKO. Pozdrawiam
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Potop

Post autor: osverdis.pl »

Czy ktoś orientuje się, co dzieje się w garażu? Wczoraj zastałem tam taki obrazek:

Obrazek

Obrazek
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Zalewanie garażu i komórek lokatorskich, przeciekająca woda

Post autor: se7en »

Już to robili wcześniej. Skute, potem będzie gruntowane i poprawiane.
EPAX
Posty: 25
Rejestracja: 17 cze 2013, o 16:30

Re: Zalewanie garażu i komórek lokatorskich, przeciekająca woda

Post autor: EPAX »

A gdzie teraz leje się ta woda? w okolicy jakich numerów miejsc?
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Zalewanie garażu i komórek lokatorskich, przeciekająca woda

Post autor: osverdis.pl »

Teraz nie leje się nigdzie, bo nie ma deszczu.
Dotychczas najwięcej było jej pod blokiem B (53), ale np. powyższe zdjęcia pochodzą z bloku C (53A), więc i tam coś się musiało dziać.
ODPOWIEDZ