Postęp prac - I etap

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Postęp prac

Post autor: and »

Myślę, że i tak nikt nie uzyskał rzetelnej i prawdziwej informacji, ewentualnie, że w listopadzie. Jeśli ktoś naciska to pewnie powiedzą mu, że początek listopada, a później jak będzie to będzie.
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Postęp prac

Post autor: and »

Jak długo po odbiorze technicznym dostaje się klucze, w przypadku uregulowania wszystkich płatności?
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Postęp prac

Post autor: se7en »

A to nie od razu jezeli wszystko jest ok?
joanna
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 15
Rejestracja: 2 kwie 2012, o 09:57

Re: Postęp prac

Post autor: joanna »

Jak wspomniałam, po odbiorze mają 14 dni na usunięcie usterek. Jeśli wszystko będzie ok, to mam dostać klucz.

Powiedziano mi, że ewentualnie na tę chwilę klucz może być jeszcze "uniwersalny" (do wielu mieszkań), ponieważ do czasu przeprowadzenia wszystkich inspekcji/kontroli budowa musi mieć dostęp do wszystkich lokali, ale wymiana zamków na właściwe ma nastąpić w (bliżej nieokreślonym ;)) najbliższym czasie.
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Postęp prac

Post autor: and »

Pozwolenie na użytkowanie będzie na koniec listopada.
Tomasz
Posty: 14
Rejestracja: 19 lut 2012, o 23:41

Re: Postęp prac

Post autor: Tomasz »

Z tym pozwoleniem to nie wiadomo jak będzie.
Wydaje mi się, że przekazywanie kluczy przed pozwoleniem na uzytkowanie/zasiedlenie nie jest zgodne z przepisami
Z tego co widzę to mają kłopoty z pozwoleniem na wycinkę drzew i przez to nie moga skończyć ulicy/chodników wzdłuż budynku A i B a także rozpoczac budowy budynku D.
Na stronach Verdisu juz jest informacja, ze budynek E ma być na koniec 2013 a budynek D na marzec 2014.
Szkoda, bo przynajmniej przez jeszcze półtora roku przyjdzie Nam mieszkać "na budowie".
Pozdrawiam wszytskich
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Postęp prac

Post autor: and »

Nie jest zgodne z przepisami, dlatego nie można tam zamieszkać i dlatego nie ma do tego czasu opłat. Można tylko sobie w tym czasie mieszkanie wykonczyć.
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Postęp prac

Post autor: se7en »

Jak idą odbiory? Może ktoś by coś napisał?
ludziki
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 13:35

Re: Postęp prac

Post autor: ludziki »

Jakie macie wrażenia po wstępnych oględzinach? Gładzie spełniają "standard deweloperski" czy obejdzie się bez poprawek?
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Postęp prac

Post autor: and »

To nie są gładzie tylko tynki gipsowe a to jest duża różnica ze względu na normy i dopuszczalne odchylenia. Generalnie jakość wykończenia jest bardzo dobra wg. osoby z uprawnieniami, która pomagała przy odbiorze. Nie miał żadnych zastrzeżeń do pionów, poziomów, jakości tynków i posadzek. Niestety wykryto inną usterkę związaną z potrzebą grzebania w tych pięknych tynkach, ale widać było, że też byli tym zaskoczeni jak to się stało. Pozostałe to drobnostki, które jeden może zauważyć, a drugi nie (ryska na szybie, delikatne zadrapanie na ramie okiennej i parapetach). Ogólne wrażenie dobre, widać, że chcą się pozbyć problemu, ale ten jeden klops trochę skomplikował sprawę, bo nie wydano mi kluczy - może po prostu miałem pecha. Pomijając ten fakt mieszkanie wyglądało bardzo dobrze.

Nie ma obecnie możliwości sprawdzenia elektryki, ogrzewania, a w garażu i komórce trwają prace nad instalacją trwają. Twierdzą, że mają trwać krótko, ale człowiek od odbioru twierdzi, że około 3 miesiące, więc nie wiem. Podobno w przyszłym tygodniu składają wniosek o PnU.
ODPOWIEDZ