Blok d

Rozważasz zakup? To dział dla Ciebie, tu zadawaj pytania.
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Blok d

Post autor: Konkordat »

Witajcie,

Rozwazam zakup mieszkanka w bloku d, czy mozecie podzielic sie swoimi opiniami lub watpliwosciami, na co zwrocic uwage na osiedlu? Jak sadzicie jakie sa szanse na oddanie bloku w okolicach stycznia 2014?
podspodem
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 299
Rejestracja: 28 maja 2013, o 01:41
Budynek: 53D

Re: Blok d

Post autor: podspodem »

Kupiłem mieszkanie w tym bloku, mogę więc opowiedzieć na co ja zwracałem uwagę:

- R. ma termin oddania bloku D przewidziany na koniec marca 2014. Oczywiście wcześniejszy odbiór byłby miłą niespodzianką, ale jeżeli pytasz o szanse to odbiór zgodny z harmonogramem jest zdecydowanie bardziej realny.

- osiedle ma deficyt komórek lokatorskich. Jeżeli masz dużo gratów a planujesz zakup niewielkiego mieszkania to warto o tym pamiętać. Na razie nic nie wskazuje, żeby ta sytuacja miała się zmienić, komórki lokatorskie zostały poświęcone prawdopodobnie pod miejsca garażowe dla kolejnych etapów, w których jest więcej mieszkań niż pierwotnie zakładano.

- po ostatnich zamiennych pozwoleniach na budowę zmieniła się nieco lokalizacja wjazdu do garażu między budynkami D i F. Teraz będzie on cofnięty o kilkanaście metrów w stosunku do ulicy, a tym samym samochody będą głębiej wjeżdżały na teren osiedla. To jest jedyny wjazd do garaży dla budynków F, G i H więc jeśli planujesz mieszkanie na niskich piętrach i blisko tego rogu budynku to warto brać pod uwagę możliwość większego hałasu. Makieta w biurze sprzedaży jest od dawna nieaktualna.

- niejasne są przyszłe losy działki obok budującego się teraz LC Corp. Zostaje tam niewielka, trójkątna działka pomiędzy LC Corp, Szulborską i Nakielską na której teraz jest parking. Prawdopodobnie w przyszłości na niej też powstanie budynek mieszkalny ustawiony równolegle do Nakielskiej (bo inaczej raczej się nie zmieści).

- warto zajrzeć na stronę Stowarzyszenia Siskom z informacjami o planowanych inwestycjach drogowych w Warszawie. Można tam obejrzeć np. planowany przebieg drogi N-S, która będzie lecieć wzdłuż torów kolejowych.
Marcin Smolarek
53D
ODPOWIEDZ