[PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: vedder »

dobra juz wiem - garaż 2 ma KW WA4M / 00436542 / 1 a garaż 1 ma KW: WA4M / 00436541 / 4
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: Kris »

osverdis.pl pisze: 23 cze 2020, o 09:23 Ach, rozumiem. Różnią się tym, że jeden jest adresowany do Zarządu Mienia Skarbu Państwa, a drugi do miasta. Nasza działka jest, wg mojej wiedzy, na gruntach ZMSP, a nie na miejskich.
Aaa... oki. A co oznacza ten fragment, który zacytowałem? (druga część dokumentu).
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: osverdis.pl »

Ja to zrozumiałem w ten sposób, że chodzi o każdego, kto ma udział w nieruchomości stojącej na przekształcanym gruncie (w odróżnieniu od sytuacji, gdy jesteś jedynym właścicielem przekształcanej działki).
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: Kris »

No okej, to my mamy taki udział czy nie? Jak zwykle urzędasy coś wymyślą, zero wyjaśnienia i domyślaj się...

Znalazłem. Praktycznie takie pismo składałem już celem szybszej obsługi. Ta złodziejska banda nic nie zrobiła w tym kierunku i nawet sami powiedzieli, że jeśli się nie wyrobią, to i tak nic im nie zrobię. A za to pismo zapłaciłem ponad stówę (garaż + mieszkanie). Zeskanuję go i wyślę ponownie.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: Kris »

Zadanie wykonane: Dokument został wysłany na skrytkę "/ZMSP/SkrytkaESP". UPP zostało wygenerowane.
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: vedder »

dzwoniłem dzisiaj do ZMSP - lada chwila maja do nas przyjść pisma z info ze nasze budynki zostały przekształcone
jak przyjdzie pismo to trzeba wysłać do ZMSP wniosek ze o bonifikatę opłaty przekształceniowej
ZMSP rozpatrzy i wyśle nam info ile trzeba zapłacić. Jak już się zapłaci to wyślą pismo że zapłacone i wtedy tylko jeszcze wniosek o zmianę w KW do Sądu (opłata jedyne 250 pln za wniosek) i już
to tak jakbyście nie mieli co robić w wakacje :-)
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: vedder »

i jeszcze kontakt do pani z ZMSP która zajmuje się naszą nieruchomością:

Weronika Szymczak
(22) 551 21 65
weronika.szymczak@zmsp.org.pl
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: Kris »

vedder, ale jak się już wysłało prośbę o wycenę? Chyba nie ma co tej Pani głowę zawracać?
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: vedder »

@Kris
Jak juz sie wyslalo do ZMSP pismo z prosba o naliczenie oplaty to nie trzeba juz nic robic w tej chwili. Pani powiedziala ze bedzie rozpatrywac te prosby jak juz bedzie oficjalne zawiadomienie o przeksztalceniu. Czyli jak juz wyslales to czekasz az przyjdzie info o wysokosci oplaty.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: Kris »

Ok, dziękuję.
ODPOWIEDZ