Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: moon »

Andrew pisze:Ja w tym roku wieczystego placilem 281zl za mieszkanie i 431zl za miejsce postojowe:
712 x 20 = 14 240 zl
Po 60% rabacie: 5700 zl
Wczesniej mialem ok 300zl (lacznie za mieszkanie i miejsce) czyli byloby 2400 zl po rabacie.

Jest tutaj jeszcze jeden haczyk - z tego co pamietam, faktyczna oplate mam jeszcze wyzsza, ale jezeli podwyzka przekracza (chyba) dwukrotnosc dotychczasowej oplaty, to jest w pierwszym i drugim roku po podwyzce rabat. I teraz pytanie, ktora kwote powinnismy brac pod uwage?
wydaje mi się, że liczy się ta ostatnio zapłacona, u mnie 26k vs 10,5k
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: osverdis.pl »

moskwicz pisze:A garaż też spłacamy tylko 20 lat?
Wydaje mi się, że tak.
http://forsal.pl/artykuly/1180727,przek ... pytan.html
Andrew pisze:Jest tutaj jeszcze jeden haczyk - z tego co pamietam, faktyczna oplate mam jeszcze wyzsza, ale jezeli podwyzka przekracza (chyba) dwukrotnosc dotychczasowej oplaty, to jest w pierwszym i drugim roku po podwyzce rabat. I teraz pytanie, ktora kwote powinnismy brac pod uwage?
+
moon pisze:wydaje mi się, że liczy się ta ostatnio zapłacona, u mnie 26k vs 10,5k
Na pewno nie ostatnio zapłacona.

"Wysokość nowej opłaty będzie równa stawce dotychczasowej opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste, jaka obowiązywałaby w dniu przekształcenia." (https://www.bankier.pl/wiadomosc/Koniec ... 04725.html)

Dzień przekształcenia = 1 stycznia 2019. Na logikę powinna to być więc stawka z 2019 (ta "rozłożona na raty"), ale wszyscy chyba wiemy, że w ustawie nie chodzi o zrobienie nam dobrze, ale o wydojenie jak największej kasy na obsypywanie Suwerena przed wyborami, więc radzę nastawiać się mentalnie na interpretację, że będziemy płacić wg stawki docelowej, czyli tej z 2020.
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: ewa »

rav pisze:Zweryfikowałem. Od 2018 roku moja opłata za garaż wzrosła do 235,70zł, reszta to opłata za mieszkanie, więc tak - łącznie z miejscem garażowym za użytkowanie wieczyste płacę około 450 zł.
rozumiem, że od podwyżki wieczystego od miejsca garażowego się odwołaliśmy - płacimy zatem stawki "stare" dopóki nie ma rozstrzygnięcia... czy Verdis I już ma odpowiedź na odwołanie, że płacicie po nowemu?
rav
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 40
Rejestracja: 28 sty 2014, o 00:05

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: rav »

Ja jestem właścicielem lokalu w budynku E czyli tj. Verdis II(?) Żadnego odwołania nie pisałem i płacę stawki wskazane w dokumencie od Zarządu Mienia Skarbu Państwa.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: Kris »

Rozumiem, że to od nowego roku będzie można dopiero?
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: osverdis.pl »

Tak.
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: ewa »

powracając do tematu podwyżki użytkowania wieczystego garażu - otrzymałam od Skarbu Państwa pismo z prośbą abym zrezygnowała z odwołania się od tej podwyżki. Czy ktoś kto się odwoływał otrzymał również pismo? I co zrobił albo zrobimy ;)
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: Kris »

Nieźle :) A co dają w zamian, skoro proszą?


P.S. Czy ktoś na ten rok dostał wymiar podatku? Do tej pory nic nie dostałem...
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: Konkordat »

do nas przyszło pismo, że UM nie widzi zasadności odwołania, a tym samym ugody, w takim razie zostaje czekać chyba na decyzję KO
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: emka »

Drodzy Sąsiedzi, czy ktoś z Was otrzymał już pismo z wymiarem podatku od nieruchomości za 2019 rok?
Uchwała Rady Miasta Stołecznego nr LXXIV/2104/2018 z 27.09.2018 r. określa nowe (wyższe) stawki, więc chyba każdy powinien dostać decyzję z nową wysokością podatku.
ODPOWIEDZ