Uchwała 5/2018 (upoważnienie do wynajmu części wspólnych nieruchomości) i inne

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Nod
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 29 paź 2014, o 07:56
Budynek: 53E

Uchwała 5/2018 (upoważnienie do wynajmu części wspólnych nieruchomości) i inne

Post autor: Nod »

Pojawiły się dwa nowe projekty uchwał. Jeden o wynajmie powierzchni wspólnych, drugi o dodatkowych pilotach do garażu.

Jeśli do tej pory nie było uchwały o wynajmie powierzchni wspólnych to okazuje się, że indyjska knajpa stawia stoliki bezprawnie. Z informacji, które otrzymałem wynika, że Wspólnota nie dostała ani złotówki za wynajem tego miejsca, własnie dlatego, że nie ma takiej uchwały. Gratulacje dla zarządu, za wprowadzanie czegoś czego nie można egzekwować.
Projekt tej uchwały jest wg mnie tragiczny. Pozwalać będzie zarządowi na samodzielne decyzje o tym czy wynająć dana przestrzeń wspólną czy nie. Obserwując obecne poczynania zarządu, można dojść do wniosku, że nie będzie nawet mowy o jakichkolwiek "konsultacjach" (tak jak ich nie było przy zgodzie na wystawianie stolików przez lokal indyjski). Fajnie to brzmi "filmowcy", "pieniądze dla wspólnoty", póki ktoś z zarządu nie zdecyduje, że w sumie czemu nie wynająć miejsca po naszymi oknami na np. ogródek grillowy.
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Nowy zarząd

Post autor: Konkordat »

słusznie, ta uchwała jest dość nieszczęśliwie skonstruowana
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Silva Nieruchomości (nowy zarządca osiedla)

Post autor: and »

Od osoby z branży telekomunikacji usłyszałem, że T-mobile ma u nas na osiedlu postawić stację bazową (chyba na wspólnocie II). Piszę o tym bo wiem, że ludzie emocjonowali się stacją na LC Corp. Prawdopodobnie dlatego poddano do głosowania uchwałę, która upoważnia zarząd do wynajmu części wspólnych.

Zastanawiałem się do czego ta uchwała (wspólnota I i II) jest potrzebna i faktycznie jest to trochę podstępne. Mimo, że ja sam nie mam nic przeciwko to uważam, że powinna być głosowana uchwała zezwalająca zarządowi na wynajem dachu pod stację bazową i tak to powinno się odbywać za każdym razem, przy każdej inwestycji.
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Silva Nieruchomości (nowy zarządca osiedla)

Post autor: moon »

Dokładnie, ta uchwała to jest furtka do wszstkiego...
Pilat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2018, o 10:34

Re: Silva Nieruchomości (nowy zarządca osiedla)

Post autor: Pilat »

Uchwała ma jedynie mieć zastosowanie do drobnych spraw takich jak np. stoliki przed lokalem usługowym.

Normalnym jest, że nikt by dachu nie wynajął bez uchwały. A poza tym to stacji BTS u nas nie będzie!!!

Ludzie, my też tu mieszkamy. Zrozumcie, że nikt z nas nie działa przeciw Wam wszystkim lecz na rzecz wspólnego dobra. Od roku, dzień w dzień.
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Silva Nieruchomości (nowy zarządca osiedla)

Post autor: Andrew »

Pilat pisze: 3 mar 2019, o 13:47 Uchwała ma jedynie mieć zastosowanie do drobnych spraw takich jak np. stoliki przed lokalem usługowym.

Normalnym jest, że nikt by dachu nie wynajął bez uchwały. A poza tym to stacji BTS u nas nie będzie!!!

Ludzie, my też tu mieszkamy. Zrozumcie, że nikt z nas nie działa przeciw Wam wszystkim lecz na rzecz wspólnego dobra. Od roku, dzień w dzień.
I ja za to jestem wdzieczny. Pojawialo sie na forum troche roznego rodzaju zastrzezen co do pracy Zarzadu (sam mialem pewne watpliwosci - brakowalo mi komunikacji), ale chyba ostatecznie wszystkie byly niezasadne. Duzo dalo zaangazowanie sie Zarzadu na forum, bardzo dobry ruch.

Mamy watpliwosci - pytajmy. Zarzuty bez podstaw prowadza do nikad i niepotrzebnie wprowadzaja zamieszanie + sa bardzo krzywdzace dla osob, ktore chca cos dla nas zrobic.
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Rozliczenie opłat za media (CO, ZW, CW) za 2018

Post autor: moon »

@Pilat moim zdaniem powinno być tak, że każdy wynajem powierzchni powinien być indywidualnie głosowany. Nie wszystko odpowiada mieszkańcom, każdy powinien mieć możliwość decyzji w konkretnej sytuacji. Dla mnie to zbyt duża swoboda dla działania Zarządu
Pilat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2018, o 10:34

Re: Rozliczenie opłat za media (CO, ZW, CW) za 2018

Post autor: Pilat »

moon, cieszę się że się zgadzamy. Powiedziałaś dokładnie to co osobiście myślę. Ja stoję na stanowisku, że każde wynajęcie powierzchni wspólnej powinno być glosowane. Do póki będę w Zarządzie takie będę miał stanowisko. Uchwała uchwałą a rozsądek rozsądkiem.
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Silva Nieruchomości (nowy zarządca osiedla)

Post autor: kiwdul »

moon pisze: 3 mar 2019, o 11:25 Dokładnie, ta uchwała to jest furtka do wszstkiego...
Nie można zjeść ciastko i mieć ciastko. Albo się oddaje zarząd grupie osób, które odpowiadają za zarządzanie w imieniu mieszkańców, albo mieszkańcy sami zarządzają i zbierają podpisy przez pół roku, aby wyrazić zgodę na zakup śrubokręta lub puszki farby. Chyba można przyjąć, że wszystkie istotne decyzje (takie jak postawienie masztu, zasłonienie połowy bloku reklamą itp.) zarząd będzie chcial skonsultować z mieszkańcami.
Nod
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 29 paź 2014, o 07:56
Budynek: 53E

Re: Silva Nieruchomości (nowy zarządca osiedla)

Post autor: Nod »

A zmianę zarządcy ktoś z nami konsultował? To chyba istotna decyzja co? Wszystko fajnie, wszystko miło, ale jak w grę wchodzą znajomości i duża kasa to nagle się może okazać, że i reklama na pół bloku jest ok dla zarządu (hipotetycznie oczywiście, bez żadnych przywar do kogokolwiek z obecnego zarządu). Ja rozumiem, że chcecie działać dla dobra Wspólnoty. Po to też zostaliście wybrani. Ale jakim problemem jest wprowadzenie elektronicznego głosowania? Mamy 2019, kto to słyszał, żeby biegać z kartkami po mieszkaniach. A to, że ludzie mają wywalone na to co się dzieje z ich domem i trzeba tyle głosy zbierać to druga sprawa i to jest bardzo słabe. Natomiast taka uchwała w obecnej formie jest tragiczna. Wolna ręka, bez żadnej kontroli.
ODPOWIEDZ