Listonosz

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Listonosz

Post autor: ewa »

Mnie też listonosz nie zostawił awiza już ze 2 razy. Niedawno natomiast w swojej skrzynce znalazłam awizo na inne nazwisko. Zaczęłam się zastanawiać czy nie złożyć skargi na listonosza ale jakoś brak czasu żeby temat zbadać. Pewnie trzeba daty znać lub nr przesyłki ...
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Listonosz

Post autor: osverdis.pl »

Jako, że już druga osoba (po @ziucia) zgłosiła uwagi do pracy listonosza, to wydzielam osobny temat.

U mnie regularnie zdarza się, że znajduję w skrzynce awizo, choć cały dzień byłem w domu. Co jakiś czas trafiają też do mnie przesyłki adresowane do kogoś zupełnie innego.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Listonosz

Post autor: Kris »

No to jestem trzecią osobą. Ja dla odmiany zgłosiłem złą pracę listonosza do jego pracodawcy, w postaci reklamacji, ale nic to nie dało...

Od naszej agencji pocztowej dowiedziałem się, że tego zawodu podobno nikt nie chce wykonywać. Słabo płacą i w ogóle blee... super.
Nod
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 29 paź 2014, o 07:56
Budynek: 53E

Re: Listonosz

Post autor: Nod »

Ta, te same doświadczenia z listonoszem. Tragedia. Żeby nie smsy/maile to w życiu bym nie wiedział, że mam przesyłkę. Najgorsze są akcje jak dzwonie do nadawcy z pytaniem czy przesyłka już wysłana, a okazuje się, że przesyłka czeka od kilku dni na poczcie ... Też chciałem złożyć skargę, ale po zasięgnięciu języka dostałem podobne info co Kris.
ziucia
Posty: 64
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 17:02
Budynek: 53G

Re: Listonosz

Post autor: ziucia »

Zgadza się skargi na nic się zdają ponieważ mają takie braki kadrowe że nawet nie mają na kogo wymienić nieudolnych listonoszy.
Tematowi przyglądałam się na forum Odolan, mieli więcej odwagi niż my i dowalali skargi w nadziei na jakąś poprawę, bezskutecznie :-( ale obiecuje sobie że jak kiedyś spotkam na osiedlu naszego listonosza widmo to mu nawtykam za te awiza w skrzynce podczas gdy są mieszkańcy w domu.
agatkaam
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:39
Budynek: 53

Re: Listonosz

Post autor: agatkaam »

u mnie najgorzej jest z pączkami bo nawet awizo nie ma. Dowiedziałam się że paczki pocztowe przywoza kurierzy i wszyscy wiedzą że źle pracują. A jeśli chodzi o listonosz to mam wrażenie że jest ich dwóch bo czasami listy "przychodzą do domu A czasami nie.
bodzio_dr
Posty: 9
Rejestracja: 18 lis 2014, o 22:21
Budynek: 53E

Re: Listonosz

Post autor: bodzio_dr »

Ja zgłosiłem reklamację i oczywiście była wnikliwie sprawdzana przez pocztę (awizo powtórne wrzucone do skrzynki, pierwszego brak a w systemie wpisane że było i cały czas ktoś w domu). Pierwsza odpowiedź:

Dzień dobry.

Uprzejmie informujmy, iż w systemie śledzenia przesyłek dostępnym na stronie internetowej naszej Spółki zamieszczona została informacja o statusie przedmiotowej przesyłki. Jeżeli przekazane informacje są błędne prosimy o poinformowanie nas o tym fakcie, o uzupełnienie danych adresowych, wówczas podjęte zostaną czynności wyjaśniające.

Jak wysłałem odpowiedź to kolejna od nich była:
Dzień dobry,

Biuro Kontroli i Zarządzania Bezpieczeństwem Centrali Poczty... uprzejmie informuje, że wystąpienie zostało przyjęte do rozpatrzenia.

A później już listownie, że nie stwierdzono uchybień w pracy listonosza.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Listonosz

Post autor: osverdis.pl »

Chyba czyta forum ;), bo dzisiaj przyniósł mi polecony.
pawelVerdis
Posty: 18
Rejestracja: 4 sie 2017, o 08:52

Re: Listonosz

Post autor: pawelVerdis »

osverdis.pl pisze: 21 lut 2019, o 17:27 Chyba czyta forum ;), bo dzisiaj przyniósł mi polecony.
To chyba i ja coś wpiszę skoro pisanie tu pomaga:)
W moim przypadku to już kolejne awizo mimo, że byłem cały czas w domu.
Ostatnio odebrałem paczkę w punkcie po sprawdzeniu statusu paczki bo oczywiście status awizowana a w skrzynce pusto.
Więc nie radzę nie przyzwyczajać się do otrzymywania listów na czas:)
ODPOWIEDZ