Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: Kris »

Super! W końcu coś dla ludzi, z czego mogę skorzystać, a nie tylko dla patologii i nieudaczników... :)
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: vedder »

a czy ja mógłbym poprosić żeby ktoś w 2 zdaniach podsumował tą dyskusję i co z tych wszystkich rzeczy wynika dla nas mieszkańców. Wybaczcie proszę ale nie śledziłem dyskusji od początku i trochę się zgubiłem w wątkach - chodzi mi o to co kiedy, gdzie, jak i w jakiej wysokości mam płacić.
z góry dziękuję każdemu komu by się chciało

pzdr
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: osverdis.pl »

@vedder, póki co czekasz na pismo. Wygląda na to, że do zapłaty będzie 40% opłaty rocznej (20 lat * 2%).
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: Konkordat »

Dostałem info, że ZMSP będzie się odwoływał od decyzji SKO podważającej decyzje - czyli mamy sprawę w sądzie.


dodatkowo jeśli nie mamy żadnego pisma to należny zapłacić za użytkowanie do 31 marca tak jak każdego roku ... :|
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: Kris »

@Konkordat, no właśnie. Teraz pytanie czy jest taki sens, bop jak przegrasz, to zrzucą na Ciebie koszty sądowe, obsługi prawnej itp. Skoro wszystko klepnięte przez PAD, to szkoda się bawić w to dla 200 PLN...


P.S. W tym roku UW nie trzeba już płacić. Nasza nieruchomość jest na listach do przekształcenia.
pawelVerdis
Posty: 18
Rejestracja: 4 sie 2017, o 08:52

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: pawelVerdis »

Konkordat pisze: 18 lut 2019, o 12:27 Dostałem info, że ZMSP będzie się odwoływał od decyzji SKO podważającej decyzje - czyli mamy sprawę w sądzie.


dodatkowo jeśli nie mamy żadnego pisma to należny zapłacić za użytkowanie do 31 marca tak jak każdego roku ... :|
Nie wiem płacenie za ten rok ma sens. Ciągle coś się zmienia ale zgodnie z informacjami z linku można nie płacić za ten rok.
https://strefabiznesu.pl/masz-mieszkani ... 13813672/2

Co do samego odwołania to zgodnie z ustawą, aby podwyżka była skuteczna przy wyliczaniu stawki do przekształcenia to wszyscy mieszkańcy muszą taka informację otrzymać. Z informacji na forum wynika, że nie wszyscy takie pisma z podwyżkami dostali. Zamiast się odwoływać do SKO lepiej dowiedzieć się po jakich stawkach ostatecznie będzie naliczane przekształcenie.
otomichal
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 65
Rejestracja: 30 sty 2014, o 10:47
Budynek: 53C

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: otomichal »

Konkordat pisze: 18 lut 2019, o 12:27 Dostałem info, że ZMSP będzie się odwoływał od decyzji SKO podważającej decyzje - czyli mamy sprawę w sądzie.


dodatkowo jeśli nie mamy żadnego pisma to należny zapłacić za użytkowanie do 31 marca tak jak każdego roku ... :|
Hej, a na kiedy jest datowane pismo?
--------------
Pozdrawiam,
Michał
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: Konkordat »

Pytasz o orzeczenie? Jakoś koniec grudnia. Wiem że mają 14 dni, ale nikt w ZMSP nie był w stanie powiedzieć czy się odwołali. Ale dostałem przekaz, że się odwołują tak generalnie i mam czekać na info.
@Kris Co do kosztów postępowania to chyba jednak inaczej się rozlicza niż zwykle powództwo cywilne.

http://ecer.pl/ile-kosztuje-postepowani ... em-sadami/
Mam nadzieję, że działa w obie strony ...
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: Kris »

@Konkordat, oby tak było. Ew. może warto napisać pismo, że wstrzymujesz się od dalszych działań? Tylko czy tak można, skoro jest wyrok, a druga strona ma prawo się odwołać od niego, bo zakończenie postępowania na tym etapie wiązałoby się z uznaniem obecnego wyroku SKO.... więc pewnie nie można tak sobie o powiedzieć, że jednak nie chcę już :)
otomichal
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 65
Rejestracja: 30 sty 2014, o 10:47
Budynek: 53C

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: otomichal »

Wydaje mi się, że jak już ustawa wejdzie w życie to i tak przerwie bieg wszystkich toczących się przed SKO/Sądami spraw.
--------------
Pozdrawiam,
Michał
ODPOWIEDZ