Dyskusje na temat osób zatrudnionych na terenie osiedla

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Odśnieżanie a właściwie jego brak

Post autor: Kris »

Różnica jest taka, że władze Niemiec na poziomie państwowym i lokalnym nie gloryfikują Hitlera. Władze państwowe, a także lokalne, Ukrainy, gloryfikują Banderę.

Być może we wspomnianym przez Ciebie cytacie, zbyt mocno zaakcentowałem swój brak sympatii do nich. Jeśli ktoś się poczuł urażony tym, to przepraszam. Nie zmienia to jednak mojego nastawienia do pracowników z tego rejonu świata i jak wspomniałem, nie chodzi mi tylko o narodowość, ale o choćby zwykłe bariery językowe.

Ta dyskusja do niczego nie prowadzi... proponuję ją posprzątać...
Pomysłowy_Dobromir
Posty: 10
Rejestracja: 1 gru 2018, o 20:55

Re: Odśnieżanie a właściwie jego brak

Post autor: Pomysłowy_Dobromir »

Kris pisze: 10 sty 2019, o 14:09 Różnica jest taka, że władze Niemiec na poziomie państwowym i lokalnym nie gloryfikują Hitlera. Władze państwowe, a także lokalne, Ukrainy, gloryfikują Banderę.

Być może we wspomnianym przez Ciebie cytacie, zbyt mocno zaakcentowałem swój brak sympatii do nich. Jeśli ktoś się poczuł urażony tym, to przepraszam. Nie zmienia to jednak mojego nastawienia do pracowników z tego rejonu świata i jak wspomniałem, nie chodzi mi tylko o narodowość, ale o choćby zwykłe bariery językowe.

Ta dyskusja do niczego nie prowadzi... proponuję ją posprzątać...

W Polsce też się gloryfikuje czasy, gdy Polska wykorzystywała Ukraińców (patrz Trylogia Sienkiewicza). I co nam wolno? Każdy naród ma swoich bohaterów lepszych i gorszych, ale to nie jest temat tego wątku. Ja uważam, że nie muszę znać języka kogoś, kto odśnieżą, bo nie ja mu mówię co ma robić, tylko jego przełożony.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Dyskusje na temat osób zatrudnionych na terenie osiedla

Post autor: Kris »

Ale czy widzisz różnicę w czasie? Obecnie jeszcze żyją bliscy ofiar, a także bandyci, którzy mordowali tylko dlatego, że ktoś był Polakiem. I to sąsiedzi! To samo w Powstaniu Warszawskim.

Zauważ, że ja nie podnoszę tu kwestii gloryfikowania Chmielnickiego, czy też późniejszych czasów koliczyzny, choć on, jak i koliczyzna, również skierowana była przeciwko Polsce.
ODPOWIEDZ