Nowości: forum na komórki, powiadomienia, bezpieczeństwo i inne

Tu proszę zgłaszać uwagi i propozycje dotyczące samego forum, nowych działów, etc.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Nowości: forum na komórki, powiadomienia, bezpieczeństwo i inne

Post autor: osverdis.pl »

Jak być może zauważyliście, forum przeszło w ostatnich dniach lifting (polegający na upgradzie skryptu z wersji 3.0.x do 3.1.x).

Zmian jest wiele, choć spora część może nie być widoczna (np. poprawa bezpieczeństwa danych, itp.). Z kwestii najbardziej rzucających się w oczy:

1. Forum jest o wiele bardziej przyjazne urządzeniom mobilnym, korzystanie z niego w smartphone'ach powinno być teraz o wiele wygodniejsze. Jest to coś, o co wielu z Was prosiło - mam nadzieję, że będziecie zadowoleni.

Obrazek

2. Powiadomienia. Po pierwsze, pojawił się, znany np. z Facebooka, sposób sygnalizowania nowych zdarzeń w zakładce przeglądarki:

Obrazek

Jest też możliwość ustawienia, o czym i jak chcecie być powiadamiani:

Obrazek

3. Możliwość przywrócenia "wstępnie usuniętych" postów. Dotychczas post skasowany przeze mnie leciał w kosmos na dobre. Teraz, gdy jakiś wpis nie będzie w oczywisty sposób do usunięcia, będzie "wstępnie kasowany", ale autor będzie miał możliwość wyjaśnienia sprawy ze skutkiem w postaci przywrócenia wiadomości.

Nie obyło się bez kosztów, w zasadzie przede wszystkim jednego. Zniknął "system reputacji" (like'owanie postów). Skrypt forum w wersji 3.1.x nie jest niestety kompatybilny z modyfikacjami wersji 3.0.x, stąd tej funkcjonalności nie udało się uratować. Coś za coś.

Generalnie mam jednak nadzieję, że będziecie ze zmian zadowoleni.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Nowości: forum na komórki, powiadomienia, bezpieczeństwo i inne

Post autor: Kris »

Dobra robota! Widzę także mamy nową reklamę :)
ODPOWIEDZ