Wewnętrzny dział dla potwierdzonych mieszkanców

Tu proszę zgłaszać uwagi i propozycje dotyczące samego forum, nowych działów, etc.

[Przykładowa ankieta] W którym budynku mieszkasz?

A
10
22%
B
14
31%
C
9
20%
W żadnym, bo nie ma pozwolenia na użytkowanie ;)
12
27%
 
Liczba głosów: 45

osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Wewnętrzny dział dla potwierdzonych mieszkanców

Post autor: osverdis.pl »

Większość tego forum jest dostępna bez ograniczeń, jednak może zajść potrzeba przedyskutowania pewnych spraw wyłącznie w gronie "prawdziwych mieszkańców" (nie mylić z prawdziwymi Polakami ;)). Aby to umożliwić, stworzyłem specjalny dział forum (do którego nie macie jeszcze w tej chwili dostępu).

Kolejne z możliwych zastosowań takiego rozwiązania to przeprowadzanie na forum głosowań. Jeżeli będzie taka wola ze strony większości mieszkańców, to możemy w łatwy i wygodny sposób podejmować tutaj różnego rodzaju decyzje (dołączam do tego posta przykładową ankietę, dla tych, którzy nie wiedzą, jak to działa). Żeby głosowania miały sens na jedno mieszkanie musi przypadać jeden głos.

W związku z tym proponuję następujące rozwiązanie: przedstawiciel każdego mieszkania potwierdza u mnie osobiście, że użytkownik X reprezentuje mieszkanie Y - w ten sposób mamy pewność, że głosują tylko faktyczni mieszkańcy osiedla i że nikt nie ma więcej niż jednego głosu. Po takiej weryfikacji daję danemu użytkownikowi dostęp do działu Sprawy wewnętrzne.

Dacie znać, czy jesteście zainteresowani taką inicjatywą.
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Wewnętrzny dział dla potwierdzonych mieszkanców

Post autor: se7en »

Jestem za takim działem.
dudek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 145
Rejestracja: 15 paź 2012, o 16:54
Budynek: 53

Re: Wewnętrzny dział dla potwierdzonych mieszkanców

Post autor: dudek »

Taki dział jest dobrym pomysłem. Niemniej nie wiem, jakie decyzje spodziewasz się w nim podejmować, żeby były wiążące dla ludzi spoza forum, bo na pewno tacy będą.
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Wewnętrzny dział dla potwierdzonych mieszkanców

Post autor: se7en »

Ja chciałbym aby poruszać kwestie tylko dla mieszkańców: koszty, administracja, itd. Coś jak na salon.pl posty dla mieszkańców.
dudek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 145
Rejestracja: 15 paź 2012, o 16:54
Budynek: 53

Re: Wewnętrzny dział dla potwierdzonych mieszkanców

Post autor: dudek »

se7en pisze:Ja chciałbym aby poruszać kwestie tylko dla mieszkańców: koszty, administracja, itd. Coś jak na salon.pl posty dla mieszkańców.
Dyskusje i rozmowy - pewnie, pogadać zawsze można. Ja sie tylko nad głosowaniami zastanawiam, czy to się w ogóle na coś przyda.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Wewnętrzny dział dla potwierdzonych mieszkanców

Post autor: osverdis.pl »

dudek pisze:Ja sie tylko nad głosowaniami zastanawiam, czy to się w ogóle na coś przyda.
Kiedyś zapewne spotkamy się poza forum, można wtedy zaproponować korzystanie z niego jako alternatywę dla "podnoszenia ręki". Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach niemal każdy ma dostęp do sieci, a głosowanie przez Internet ma wiele zalet. Po co zbierać ludzi fizycznie w jednym miejscu (gdzie - żeby wszyscy się zmieścili?, kiedy - żeby każdemu pasowało?), skoro każdy może oddać głos nie wychodząc z domu, kiedy tylko mu będzie pasowało (w ramach zadanego okienka czasowego).
dudek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 145
Rejestracja: 15 paź 2012, o 16:54
Budynek: 53

Re: Wewnętrzny dział dla potwierdzonych mieszkanców

Post autor: dudek »

Ja jestem całym sercem za :) Tylko się boję tych bezinternetowych. Chociaż zawsze można wpisać forum do statutu wspólnoty.
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Wewnętrzny dział dla potwierdzonych mieszkanców

Post autor: se7en »

Trzeba bedzie ich reformowac ;)
pawel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 43
Rejestracja: 11 lut 2012, o 10:45

Re: Wewnętrzny dział dla potwierdzonych mieszkanców

Post autor: pawel »

Jestem za.
Nicholas
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 7
Rejestracja: 22 lis 2012, o 16:51

Re: Wewnętrzny dział dla potwierdzonych mieszkanców

Post autor: Nicholas »

Ja także jestem za.
ODPOWIEDZ