[PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

[PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: osverdis.pl »

Kierując się informacjami ze strony https://www.um.warszawa.pl/przeksztalcenia/, w szczególności:

Obrazek

i dalej:

Obrazek

postanowiłem złożyć w/w kwity. Załączam wzór dokumentu z w/w strony, którym się posłużyłem (zgloszenie.docx), ale nie biorę za niego odpowiedzialności. Części zaznaczone na żółto trzeba oczywiście wypełnić swoimi danymi, te na czerwono zweryfikować - wpisałem wg swojego aktu notarialnego numery działek, a także numer księgi wieczystej działki, ale nie dam głowy, czy o nią autorowi pisma chodziło, tak to jest napisane.

Ja napisałem osobne pisma dla mieszkania i garażu, ale nie wiem, czy jest to konieczne. Podpis, skan i... zaczynają się schody. ;)

Po pierwsze, polecam używanie Internet Explorera. Wcześniej próbowałem Firefoxa, Chrome'a, nawet Edge - zawsze coś nie działało.

Zarząd Mienia Skarbu Państwa nie był uprzejmy wystawić odpowiedniego formularza:

Obrazek

Skoro tak, to zdecydowałem się na formularz ogólny:

Obrazek

Udało mi się to podpisać i wysłać, UPP dotarło. Dam znać, czy sprawa zostanie pozytywnie załatwiona.
Załączniki
zgloszenie.docx
(15.54 KiB) Pobrany 366 razy
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: Kris »

Fajnie, że się podzieliłeś informacją. Co oznacza ten fragment?

"poniższą część wypełniają właściciele lokali, których udział w nieruchomości wspólnej obejmował prawo użytkowania wieczystego"

Poza tym, jesteś pewien, że to dobry druk? W mojej ocenie, ten lepiej pasuje: Zgłoszenie zamiaru wniesienia opłaty jednorazowej z wnioskiem o udzielenie bonifikaty, zgodnie z: "zgłoś jak najszybciej zamiar wniesienia opłaty jednorazowej z bonifikatą w Urzędzie Dzielnicy lub Zarządzie Mienia Skarbu Państwa (ePUAP, poczta)"...
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: osverdis.pl »

A czym to się różni od załączonego przeze mnie?
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: Kris »

Bo są tam dwa... pytanie po co i czym się różnią...
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: osverdis.pl »

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli. Jeśli możesz podać trochę więcej szczegółów, to może coś ustalimy.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: Kris »

Wejdź proszę w link: https://www.um.warszawa.pl/przeksztalcenia/.
Tam masz 3 formularze. Ty wybrałeś jeden z nich. Drugi jest podobny. Pytanie czym się różnią...
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: osverdis.pl »

Ach, rozumiem. Różnią się tym, że jeden jest adresowany do Zarządu Mienia Skarbu Państwa, a drugi do miasta. Nasza działka jest, wg mojej wiedzy, na gruntach ZMSP, a nie na miejskich.
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: vedder »

nie wiem do konca czy trzeba wyslac do UD czy do ZMSP ale dzwonilem do UD i pytalem co z garazami to pan powiedzial ze mozna dopisac to info o garazu w tym samym pismie i nie trzeba oddzielnego pisma na garaze.
i ze mozna to wyslac ePUAPem do Kancelarii
Teraz pytanie: czy miejsca postojowe maja oddzielna KW? bo lokal ma i widze to w naszej "głównej" KW ale garazy oddzielnie nie widze
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: osverdis.pl »

Tak, mają osobne KW.
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: vedder »

hmmm. a gdzie to znalezc w głównej KW?
ODPOWIEDZ