[PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: Konkordat »

Czyli wychodzi na to , że jak już dawno temu składałem deklaracje to to ostatnie pismo do mnie najpewniej nie zostało wysłane.
katja
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 130
Rejestracja: 17 sty 2013, o 15:24

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: katja »

vedder pisze: 18 sie 2020, o 09:01 @Kris
Jak juz sie wyslalo do ZMSP pismo z prosba o naliczenie oplaty to nie trzeba juz nic robic w tej chwili. Pani powiedziala ze bedzie rozpatrywac te prosby jak juz bedzie oficjalne zawiadomienie o przeksztalceniu. Czyli jak juz wyslales to czekasz az przyjdzie info o wysokosci oplaty.
Cześć,
Będę wysyłać zgłoszenie zamiaru wniesienia opłaty jednorazowej z wnioskiem o udzielenie bonifikaty - rozumiem, że powinnam zawnioskować o bonifikatę w wysokości 98% opłaty jednorazowej? (Bo jeszcze gdzieś się przewijało 99%)
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: vedder »

@katja tak 98%. 99% przysługuje chyba osobom niepełnosprawnym i weteranom jeśli dobrze pamiętam
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: ewa »

ja w grudniu otrzymałam pismo o przekształceniu miejsca postojowego, na mieszkanie czekałam do dzisiaj. Zadzwoniłam więc do p. Weroniki, następnie na nr tel. 22 325 83 21 i się okazało, że w lutym info mi wysłali i wróciło nie odebrane - żadnego awizo w skrzynce nie było. Proponuję, abyście Państwo sami się interesowali sprawą i dzwonili z pytaniami do urzędu. Mam jednak pytanie do forumowiczów - czy ktoś z Państwa składał skargę na listonosza i jest w stanie podpowiedzieć jak to zrobić?
jarzabek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 14
Rejestracja: 21 paź 2014, o 09:57
Budynek: 53F
Numer mieszkania: 22

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: jarzabek »

Również dostałem tylko garaż. Drugie pismo widocznie też zagubione. Mam pytanie jak udało się umówić z tą P. Weroniką?
Ponowią list?
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: osverdis.pl »

Ja też dostałem tylko jedno pismo, ale mnie przez telefon powiedziano, że drugiego jeszcze nie wysłali.

Jeśli komuś wysłali, a z jakiegoś powodu nie odebrał - nie ponawiają - można odebrać osobiście lub namówić panie przez telefon żeby wysłały skan na maila.

Skargi na listonosza chyba nie ma już sensu zgłaszać, bo podobno tamten został zwolniony i mamy nowego.
jarzabek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 14
Rejestracja: 21 paź 2014, o 09:57
Budynek: 53F
Numer mieszkania: 22

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: jarzabek »

Dzisiaj potwierdziłem telefonicznie. List był "awizowany" dwa razy w marcu (i wrócił do urzędu). Z ich punktu widzenia oznacza to dostarczenie pisma i rozpoczęcie 2 miesięcznego okresu na wniesienie o przekształcenie z bonifikatą.

Dotyczy budynku F.
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: ewa »

Dlatego skargę na listonosza chyba powinniśmy złożyć. Jeśli upłynie czas na złożenie wniosku o opłatę z bonifikatą i urząd jej nie przyzna, to co wtedy? Pozew przeciwko poczcie o utracone korzyści ...??
jarzabek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 14
Rejestracja: 21 paź 2014, o 09:57
Budynek: 53F
Numer mieszkania: 22

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: jarzabek »

Ja już jedną skargę złożyłem. Nie przyniosło to pożądanego skutku, a może w sumie nawet pogorszyło moją sytuację.
Przestał wsadzać jakiekolwiek Awizo.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: Kris »

Ja też kiedyś składałem, nic to nie daje...
ODPOWIEDZ