Awaria hydrantu

Tutaj zgłaszamy i opisujemy wszelkie usterki zauważone na terenie osiedla.
abcG
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2013, o 14:19
Budynek: 53F

Awaria hydrantu

Post autor: abcG »

Witam,
dzisiaj po południu doszło do awarii hydrantu w budynku E z tego powodu część z nas nie miała przez chwilę wody, ale moim zdaniem to najmniejszy problem, bo woda z tego hydrantu lała się litrami zalewając garaż na poziomie -2 i zalewając wejścia do wind lała się dalej do szybu windy. Gdy zgłosiłem awarię do ochrony powiedziano mi, że wiedzą i że czekają już dwie godziny :shock: na przyjazd konserwatora z Piaseczna. Przez ten czas woda zalewała litrami nasze bloki, gdyby doszło do awarii rury w pionie to przez ten czas nie jedno mieszkanie by już pływało.
Załączniki
IMG_20170107_153054.jpg
IMG_20170107_153026.jpg
Kasia i Kamil
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 35
Rejestracja: 22 lip 2015, o 18:36
Budynek: 53E

Re: Awaria hydrantu

Post autor: Kasia i Kamil »

Pytanie tylko czy w mieszkaniach przyległych do szybu windy mimo wszystko nie pojawi się wilgoć... Na którym piętrze miała miejsce ta awaria?
abcG
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2013, o 14:19
Budynek: 53F

Re: Awaria hydrantu

Post autor: abcG »

Awaria miała miejsce w garażu na poziomie -2 ale woda wlewala sie do szybòw wind w budynku E i F pytanie jakich zniszczen dokonala woda bo winda w budynku F caly czas jest zablokowana. A za te litry wody ktòra nas zalała pewnie wszyscy zapłacimy w czynszu.
Kasia i Kamil
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 35
Rejestracja: 22 lip 2015, o 18:36
Budynek: 53E

Re: Awaria hydrantu

Post autor: Kasia i Kamil »

Podobno tego właśnie wczoraj nie byli w stanie ocenić, dlatego przez kilka dni w obu budynkach mają być windy nieczynne. Takie hektolitry wody i obecne temperatury to faktycznie może być mieszanka wybuchowa
bobbudowniczy
Posty: 2
Rejestracja: 8 sty 2017, o 12:26

Re: Awaria hydrantu

Post autor: bobbudowniczy »

Kasia i Kamil pisze:Podobno tego właśnie wczoraj nie byli w stanie ocenić, dlatego przez kilka dni w obu budynkach mają być windy nieczynne. Takie hektolitry wody i obecne temperatury to faktycznie może być mieszanka wybuchowa
Niestety chyba ktoś blokuje komentarze w tym wątku. Ciekawe dlaczego?
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Awaria hydrantu

Post autor: osverdis.pl »

Nikt niczego tu nie blokował.
apog
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 9
Rejestracja: 12 sie 2015, o 22:10

Re: Awaria hydrantu

Post autor: apog »

Rozmawiałam przed chwila z Pawłem Wankiem. awaria wind jest bardzo poważna naprawa ma potrwać kilka dni na pewno. Problem polega na tym ze Schindler musi sprawdzić czy ma części na stanie w magazynie, bo robili czystki przed remanentem. Jeśli nie będą mieli to będą musieli zamówić a wtedy okres naprawy może się wydłużyć do nawet 2 tygodni!!! :cry:
piotress
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 45
Rejestracja: 23 lis 2014, o 21:59

Re: Awaria hydrantu

Post autor: piotress »

Czy w tym przedsionku panuje ujemna temperatura?

Czas reakcji - powinien być taki wpisany do umowy konserwatora. Ciekawe czy zapisali takie coś w umowie i czy są twarde dowody na jego ew. przekroczenie.

Zalanie,a mieszkania - raczej nie powinno mieć wpływu.

Ciekawe czy cała woda tam została wypompowana.

Możemy wystąpić do IM o oficjalny raport z awarii oraz informację o poczętych pracach w celu jej usunięcia?
Kasia i Kamil
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 35
Rejestracja: 22 lip 2015, o 18:36
Budynek: 53E

Re: Awaria hydrantu

Post autor: Kasia i Kamil »

W garażu na poziomie -2 w tym dniu było -3 stopnie, nie wiem jak wyglądała sytuacja wewnątrz budynku, bo temperaturę odczytałam z termometru w samochodzie.
piotress
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 45
Rejestracja: 23 lis 2014, o 21:59

Re: Awaria hydrantu

Post autor: piotress »

Ciekawe, jaka była w przedsionku - tam gdzie doszło do nieszczelności.
ODPOWIEDZ