mała wielka prośba-drzwi wejściowe do mieszkań

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53E-53G.
Milton
Posty: 17
Rejestracja: 21 lis 2015, o 22:49
Budynek: 53C

mała wielka prośba-drzwi wejściowe do mieszkań

Post autor: Milton »

Drodzy mieszkańcy,
serdecznie apeluje o pozorną błahostkę- zamykajmy a nie trzaskajmy drzwiami wejściowymi do naszych mieszkań. Większość z nas ma w zwyczaju puszczać drzwi za sobą a nie delikatnie=normalnie je za sobą zamknąć. Biorąc pod uwagę fakt, iż większość mieszkań jest pozbawionych przedpokoju i po wejściu znajdujemy się od razu/lub prawie/ w salonie jest to szczególnie dokuczliwe, zwłaszcza kiedy chcemy odpocząć po pracy bądź usypiamy dziecko. Szczególnie, że na piętrze znajduje się 6 mieszkań, do których zazwyczaj od 17 wraca po kilku mieszkańców, którzy po prostu trzaskają drzwiami, huk zawsze słychać w całym mieszkaniu ( u mnie 3 pokoje) i niejednokrotnie wybudza ze snu dziecko oraz innych domowników. Dodam, że jak zapewne zważyliście, drzwi wejściowe pozbawione są uszczelek/listwy, które by przytłumiły ich ewentualne puszczenie więc efekt jest zawsze odczuwalny. Sam zawsze (staram się) zamykam a nie trzaskam czy to drzwiami wejściowymi czy furtką.
Stąd moja serdeczna prośba o zwrócenie uwagi na tą drobnostkę, która może tak wiele zmienić :) Wchodzimy w końcu do naszych mieszkań a nie do obory :)
Pozdrowienia dla mieszkańców!!!
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: mała wielka prośba-drzwi wejściowe do mieszkań

Post autor: Kris »

Dziwne macie te drzwi... u Nas nie ma takich problemów. Co więcej, rozmawiałem z fachowcami od LaPorte i sami mówili, żeby nie naciskać na klamkę w momencie zamykania, bo drzwi same mają się zamykać, przez co niepotrzebnie nie wyrabia się klamka. Są uszczelki, jest plastik przy ryglu, więc wszystko chodzi cicho, płynnie i delikatnie...
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: mała wielka prośba-drzwi wejściowe do mieszkań

Post autor: Andrew »

W budynku D nie ma tego problemu. Drzwi domykaja sie cicho i nie za bardzo da sie nimi trzasnac.
ziucia
Posty: 64
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 17:02
Budynek: 53G

Re: mała wielka prośba-drzwi wejściowe do mieszkań

Post autor: ziucia »

Popieram Milton!!!!!!

sama męża upominam aby nie "puszczał" drzwi samych tylko je przytrzymał żeby nie trzaskały w zamku.
Milton
Posty: 17
Rejestracja: 21 lis 2015, o 22:49
Budynek: 53C

Re: mała wielka prośba-drzwi wejściowe do mieszkań

Post autor: Milton »

dzięki Ziucia :-)
w budynku E naprawdę sporo ludzi puszcza drzwi i jest mega trzask :-( nie chodziło mi aby każdy z namaszczeniem zamykał drzwi na "na klamkę", ale aby je po prostu przytrzymać bo maniera jest taka że każdy chyba się "wbija" do domu, otwierając drzwi na oścież, a potem je po prostu puszcza i lecą w wielkim hukiem, nie wiem może to specyfika mojego pietra bo przynajmniej dwa mieszkania wynajmują studenci, we wcześniejszych mieszkaniach nigdy nie było podobnego problemu... :-( a że teraz ciepło (no może nie w tej chwili) to coraz częściej otwieram okna, które wychodzą na patio to zauważyłem że masa ludzi ma podobną manierę przy otwieraniu furtki: otwiera i zamiast przytrzymać przy zamknięciu-co oznacza przystanięcie na pół sekundy, z impetem wali za sobą tymi drzwiami aby się upewnić że na pewno się zamknęły a potwierdzenie stanowić ma chyba to pieprznięcie ... pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ