Rozliczenie mediów (CO, CW, ZW)

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53E-53G.
Dolo Res
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 19
Rejestracja: 4 cze 2015, o 16:01

Rozliczenie mediów (CO, CW, ZW)

Post autor: Dolo Res »

Witajcie Sąsiedzi,
jak wiecie jesteśmy po pierwszym rozliczeniu mediów (za okres do 31.12.2015). U mnie rozliczenie wskazuje na dziwnie duże zużycie ciepłej wody, a jak teraz patrzę na licznik ciepłej wody (mam go pod ręką w pionie w mieszkaniu) to stan jest mniejszy niż z dnia 31.12.2015 :) Według naszego Zarządcy (kontakt był z P. Patrykiem) powodem może być tzw. mieszacz w kranie :) co powoduje cofanie się wody/stanu licznika :) Skontaktowałam się z Panem od remontu (solidny, z polecenia) nie uważa, aby to był powód. Krany mam normalne, bez dodatkowych funkcji, termostatów itp.

Teraz po zgłoszeniu sprawy będę miała sprawdzony licznik CW. Szkoda, że podczas wizyty Pana spisującego liczniki również ich wtedy nie spisałam, przynajmniej wtedy sama znałabym swój status. Czy sprawa mieszacza w kranie/cofania się licznika jest komuś znana? Nie chcę też wykluczać, że mógł być zwyczajnie błąd ludzki przy spisywaniu liczników.
Czy w Waszych rozliczeniach wszystko Wam gra? Bo jak zobaczyłam nadpłatę to na początku zbyłam temat, ale wkońcu zainteresowałam się co, jak, z czym i dlaczego.

Zgłosiłam też długie czekanie na ciepłą wodę (o czym pisały już na forum pierwsze bloki z naszego osiedla). Pan Patryk twierdził, że kilka osób już to zgłaszało od nas i coś było robione sprawdzane w zeszłym tygodniu. Niemniej jednak czy zauważył ktoś jeszcze taki problem u siebie? A może już poprawę w tej sprawie?
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Rozliczenie mediów (CO, CW, ZW)

Post autor: osverdis.pl »

Temat oczekiwania na ciepłą wodę przeniesiony tutaj
piotress
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 45
Rejestracja: 23 lis 2014, o 21:59

Re: Rozliczenie mediów (CO, CW, ZW)

Post autor: piotress »

Aż sprawdzę swój licznik.
Dolo Res
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 19
Rejestracja: 4 cze 2015, o 16:01

Re: Rozliczenie mediów (CO, CW, ZW)

Post autor: Dolo Res »

Witajcie, status mojej sprawy jest następujący:
będę miała sprawdzany/wymieniany wodomierz lokalowy wody ciepłej umieszczony w szachcie instalacyjnym wody ciepłej na klatce schodowej (jest on połączony przewodem elektrycznym z wodomierzem wody ciepłej, który mam też w lokalu w aneksie kuchennym). Stan na koniec roku zużycia ciepłej wody jest brany z wodomierza na klatce, który wykazywał u mnie dwa razy większe zużycie wody niż mam/miałam faktycznie na wodomierzu w lokalu.
Bądźcie czujni, i niech Was żadna nadpłata na rozliczeniu nie zbędzie. Jak coś Was niepokoi w zużyciu Waszej wody itp. przeliczcie, sprawdźcie, zgłaszajcie. U mnie akurat było mi łatwiej to zweryfikować bo mam do porównania dwa wodomierze wody ciepłej (lokalowy i klatkowy). I na bieżąco warto co jakiś czas spisywać sobie liczniki, żeby potem na rozliczeniu półrocznym nie było niespodzianek.
ODPOWIEDZ