Ogrzewanie w mieszkaniu

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53E-53G.
Topiu
Posty: 50
Rejestracja: 1 gru 2014, o 13:13
Budynek: 53F

Ogrzewanie w mieszkaniu

Post autor: Topiu »

Drodzy Mieszkańcy,

Czy u Was w mieszkaniach również jest chłodno? Wszystkie grzejniki mamy odkręcone na 5. Nawet zakleilem od zewnątrz wywietrzniki, bo zamknięcie niewiele daje. Mimo to jest maksymalnie 18-20 stopni... Trochę męczące jest chodzenie w swetrach (nie mówiąc o zimnych nosach, uszach i rękach) w mieszkaniu...

Pozdrawiam.
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Ogrzewanie w mieszkaniu

Post autor: Justa »

Sprawdź czy grzejniki nie są zapowietrzone.
Pozdrawiam

Justa
sylwusia5017
Posty: 4
Rejestracja: 2 sty 2016, o 22:20

Re: Ogrzewanie w mieszkaniu

Post autor: sylwusia5017 »

Witam. U nas w budynku f tez jest zimno nie tylko w mieszkaniu ale i na klatce schodowej.
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Ogrzewanie w mieszkaniu

Post autor: kiwdul »

Pierwsza rzecz do sprawdzenia to czy grzejniki są gorące? Jeśli są to... jest problem, bo oznacza to że zostały źle dobrane do mieszkania przez architekta. Jeśli nie są gorące to trzeba je odpowietrzyć albo zmienić nastawę wstępną.
sylwusia5017
Posty: 4
Rejestracja: 2 sty 2016, o 22:20

Re: Ogrzewanie w mieszkaniu

Post autor: sylwusia5017 »

Grzejniki sa chlodne ale mysle ze nie jest to problem odpowietrzenia bo glowny pion na korytarzu jest tez chlodny.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Ogrzewanie w mieszkaniu

Post autor: osverdis.pl »

kiwdul, nie wiem co rozumiesz przez "gorące", ale przy -10 na dworze i ustawieniu grzejnika na full powinien on, wg mnie, być bardzo ciepły.
Jeżeli grzejniki NIE są zapowietrzone, to skontaktujcie się z administratorem, może macie źle ustawiony "piec".
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Ogrzewanie w mieszkaniu

Post autor: kiwdul »

Gorące to takie, że nie da się ich przytrzymać ręką jak są rozkręcone na maxa - jak się obok nich stanie to czuć gorące powietrze.
Topiu
Posty: 50
Rejestracja: 1 gru 2014, o 13:13
Budynek: 53F

Re: Ogrzewanie w mieszkaniu

Post autor: Topiu »

Grzejniki są letnie i niestety są odpowietrzone. Jeszcze miesiąc temu, po ustawieniu na 5 grzejnik był bardzo ciepły, teraz jest ledwo letni. Rozumiem, że nie jestem odosobniony w tym odczuciu?
Aga_Lk
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:22
Budynek: 53F

Re: Ogrzewanie w mieszkaniu

Post autor: Aga_Lk »

Topiu pisze:Grzejniki są letnie i niestety są odpowietrzone. Jeszcze miesiąc temu, po ustawieniu na 5 grzejnik był bardzo ciepły, teraz jest ledwo letni. Rozumiem, że nie jestem odosobniony w tym odczuciu?
Ja mam dokładnie to samo odczucie w budynku G. Dziś zamierzam zgłosić kwestię niskiej temperatury w mieszkaniu, zapewne jest coś źle ustawione na węźle ciepłowniczym. Ja na grzejniku ustawionym na 5 w małym pokoju mam temperaturę 19,9- grzejnik jest letni i nie jest zapowietrzony.
Proponuję zgłosić temat do p. Patryka - im więcej osób zgłosi tym szybsza może być reakcja :)
Topiu
Posty: 50
Rejestracja: 1 gru 2014, o 13:13
Budynek: 53F

Re: Ogrzewanie w mieszkaniu

Post autor: Topiu »

Ja to już zgłaszałem w grudniu pod ten awaryjny numer telefonu, a ta Pani obiecała, że sprawdzi co się dzieje i oddzwoni. Oczywiście nie oddzwoniła. Czy mogę Cię poprosić o kontakt do P. Patryka? Chętnie i jemu to Zgłoszę...
ODPOWIEDZ