Pękające żarówki

Tutaj zgłaszamy i opisujemy wszelkie usterki zauważone na terenie osiedla.
zolza
Posty: 5
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 21:25

Pękające żarówki

Post autor: zolza »

Czy ktoś z sąsiadów ma problem z pękającymi żarówkami?

U nas zdarzyło się już chyba trzeci raz, że przy włączaniu światła przepalają się żarówki halogenowe, ale pękają przy tym niestety i oprócz rozbłysku (wywala nam od razu też korki) jest mega huk i wszędzie pełno szkieł. Za każdym razem dzieje się to przy włączaniu światła, żarówki nie są rozgrzane itd.

Są nowe i dobrej jakości, więc zastanawiam się, czy to nie wina jakichś przepięć u nas na osiedlu...

Ktoś ma może podobny problem?
katja
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 130
Rejestracja: 17 sty 2013, o 15:24

Re: Pękające żarówki

Post autor: katja »

U mnie (bud. 53) również dzieją się podobne rzeczy - może w ostatnich 2-3 miesiącach na szczęście nie, ale wcześniej na przestrzeni kilku miesięcy notorycznie z hukiem przepalały się żarówki przy włączaniu. I tak w jednym miejscu wymieniłam już ok. 5 żarówek, w innym 3.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Pękające żarówki

Post autor: osverdis.pl »

U mnie nic nie wybucha, ale żarówki padają dużo częściej niż bym się spodziewał. Temat był już omawiany i chociaż przycichł, to nadal wydaje mi się, że coś jest nie tak z instalacją. Btw, w ciągu ostatniego tygodnia-dwóch wymieniłem kolejne 3 halogeny (z innej partii niż poprzednio)...
soltys100
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 133
Rejestracja: 15 lut 2012, o 20:29

Re: Pękające żarówki

Post autor: soltys100 »

A u mnie nic nie pada :)
malin
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 61
Rejestracja: 6 sie 2013, o 14:21
Budynek: 53

Re: Pękające żarówki

Post autor: malin »

u nas też nic nie pada, ale instalację wewnętrzną mamy praktycznie całą wymienioną:)...
ODPOWIEDZ