Okna

Tutaj zgłaszamy i opisujemy wszelkie usterki zauważone na terenie osiedla.
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Okna

Post autor: emka »

Podczas przedświątecznych intensywnych opadów deszczu zaczęły "przeciekać" okna w obu sypialniach od strony północnej mojego mieszkania. Myślałam, że może otwory odpływowe czy uszczelki uległy zabrudzeniu i jest kłopot z odprowadzaniem wody. Żadnych "ciał obcych" jednak nie znalazłam, ale na wszelki wypadek wytarłam dolne części okien. Niestety zabiegi nie pomogły, woda nadal przedostawała się na parapet, pomimo mocnego dociśnięcia okien do oporu. Czy u kogokolwiek pojawiła się taka "niespodzianka" ?
Załączniki
IMAG0581.jpg
IMAG0580.jpg
IMAG0574.jpg
xewals
Posty: 7
Rejestracja: 5 sty 2015, o 00:47

Re: Okna

Post autor: xewals »

Hej Emka, u mnie byl inny problem z oknem (brak regulacji i wypaczenie). Zglos do Ronsona i naprawia bo okna sa na gwarancji. pozdr, Slawek
dudek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 145
Rejestracja: 15 paź 2012, o 16:54
Budynek: 53

Re: Okna

Post autor: dudek »

U mnie też nie było problemu z naprawą gwarancyjną (pękła szyba pomimo braku uszkodzeń mechanicznych).
Jak chcesz, to na priv mogę podesłać namiar z kim się kontaktować.
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Re: Okna

Post autor: emka »

Oczywiście usterka zostala zgłoszona. Czekam teraz na odzew ze strony Ronsona.
piotress
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 45
Rejestracja: 23 lis 2014, o 21:59

Re: Okna

Post autor: piotress »

i jak?
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Re: Okna

Post autor: emka »

Sprawa przeciekających okien jest w toku. Pan K.K.z Ronsona przybył, by sprawdzić zasadność zgłoszenia usterki.
W przyszłym tygodniu ma się pojawić fachowiec od producenta okien.
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Re: Okna

Post autor: emka »

Zapomniałam napisać, że w połowie lutego doczekaliśmy się wizyty fachowca od okien. Pan pokręcił kluczem i zwiększył docisk. Podobno deszcz już nie powinien kapać na parapet, bo uszczelki mocniej przylegają do ram. Czekamy więc na ulewę, by zweryfikować skuteczność regulacji ;-) Minus taki, że trzeba przyłożyć dużo siły by zamknąć okna, ale lepsze to niż kałuże na parapetach.
ewelina
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 70
Rejestracja: 20 sie 2014, o 23:13
Budynek: 53F

OKNA DREWNIANE - uszkodzenia na szybach

Post autor: ewelina »

Drodzy Sąsiedzi,
Proszę Was o radę jako ze macie takie same okna jak jak :-)
Próbuję się wprowadzić do mieszkania w bud G ale prace się przeciągają, i właśnie odkryłam problem z oknami.
Jestem przekonana że przy odbierze od dewelopera tego nie było...
Na szybach wzdłuż framugi są jakby... hmm kropki, które nie dają się usunąć. W jednych miejscach kropki w innych wręcz przechodzą w takie "zaśniedzenia"...
pod światło - dramat...

Czy to możliwe że jest to defekt okien który wyszedł post factum, czy raczej przyczyny mam szukać w ekipie która wykoańczała?
Może ktoś z Was miał takie doświadczenia (choć nie życzę nikomu :D

Jeśli ktoś ma jakąś uwagę/ radę z góry dziękuję.
Ewelina
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Okna

Post autor: Kris »

ewelina, a żyletką nie schodzi? Niestety możliwe, że coś upaprali przy wykończeniówce... choć z drugiej strony, pewnie i ramy byłyby ubrudzone...
ODPOWIEDZ