Pękająca ściana w mieszkaniu

Tutaj zgłaszamy i opisujemy wszelkie usterki zauważone na terenie osiedla.
tomekesz
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 53
Rejestracja: 2 lip 2013, o 21:17
Budynek: 53C

Pękająca ściana w mieszkaniu

Post autor: tomekesz »

Witam,

Nie zauważyłem takowego wątku w dziale Usterki, więc tworzę.

W salonie w moim mieszkaniu w lokalu 53c pęka ściana - pytanie czy ktoś z Was zauważył u siebie podobny problem?
Nie wiem czy warto to naprawiać już na tym etapie, bo takich sytuacji może być więcej, jednak zgodnie z tym co pisał osverdis usterka powinna być zgłoszona do 30 dni od jej wystąpienia - wychodzi więc na to że warto to zgłosić już teraz.

Pozdrawiam
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Pękająca ściana w mieszkaniu

Post autor: moon »

Pekanie scian jest norma przy osiadaniu nowych budynkow. Ja bym sie wstrzymala i zglosila pod koniec pkresu obowiazywania rekojmii
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Pękająca ściana w mieszkaniu

Post autor: Kris »

Zrób zdjęcie...
tomekesz
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 53
Rejestracja: 2 lip 2013, o 21:17
Budynek: 53C

Re: Pękająca ściana w mieszkaniu

Post autor: tomekesz »

Podsyłam zdjęcia (robione przed momentem, w dzień widać trochę wiecej).
20140826_180311.jpg
20140826_180241.jpg
Skydiver
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 204
Rejestracja: 4 cze 2013, o 21:05

Re: Pękająca ściana w mieszkaniu

Post autor: Skydiver »

tomekesz zgłosić i to jak najszybciej, fachowiec powinien ocenić czy to jest pęknięcie tynku czy konstrukcyjne, znajoma po budownictwie kiedyś mi mówiła że jedne z pęknięć, poziome lub pionowe nie są poważne a drugie to już problem, postaram się dowiedzieć i dać znać. Mówienie że pękanie ścian jest normalne i tak ma być to jest bzdura!!! powtarzana przez wszystkich, budynek powinien osiadać równo i nie powinny się tworzyć żadne pęknięcia. To że się tworzą w nowych budynkach to wina oszczędności , krótkiego czasu budowania, albo błędów w wykonaniu.
Skydiver
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 204
Rejestracja: 4 cze 2013, o 21:05

Re: Pękająca ściana w mieszkaniu

Post autor: Skydiver »

Dowiedziałem się że ściany generalnie nie powinny pękać właśnie pionowo, a jeśli już tak bardziej ukośnie. Oczywiście to że ściana pęka pionowo nie musi oznaczać nic strasznego, ale lepiej zgłosić usterkę.
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Pękająca ściana w mieszkaniu

Post autor: moon »

Rzeczywiscie wyglada to powaznie, chociaz to moze byc pekniecie tynku. W poprzednim mieszkaniu mialam takie poziome pekniecie przez caly pokoj i okazalo sie ze to sam tynk byl zle polozony i sie poduszka powietrzna pomiedzy zrobila
tomekesz
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 53
Rejestracja: 2 lip 2013, o 21:17
Budynek: 53C

Re: Pękająca ściana w mieszkaniu

Post autor: tomekesz »

Dzięki Wam za informacje,

Usterka oczywiście zgłoszona, lepiej z tym nie czekać. Dam znać co z tego wyszło.
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Pękająca ściana w mieszkaniu

Post autor: moon »

Jak u mnie kaloryfer drży i czuc drgania kiedy stoje na podlodze, to przestaje mnie dziwic ze sciany pekaja. Pierwszy raz mialo to miejsce w sb, drugi dzis ok 6-6.30. Na budowie LC korp jest jakas maszyna(nie wiem jak to nazwac- na gasiennicy, ma zawieszone na wysiegniku cos niebeskiego - jakis wielki mlot pneumatyczny moze. Jak to cos zostaje opuszczone do ziemi i wlaczone to wlasnie takie drgania wywoluje. Wczoraj o 23 ta maszyna wjezdzala na teren budowy robiac przy tym sporo halasu
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Pękająca ściana w mieszkaniu

Post autor: Kris »

No właśnie... a ja się zastanawiałem co się tak tłucze...
ODPOWIEDZ