Innogy

Tutaj możesz porozmawiać z sąsiadami na dowolny temat.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Innogy

Post autor: Kris »

Ja nic nie dostałem od Innogy chyba, że to kwestia poczty...

Ok, w portalu mam info:
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z decyzją Zarządu innogy Polska S.A. ceny i stawki opłat w Taryfach spółki wracają do poziomu z dnia 30.06.2018. Ceny i stawki opłat zostaną uwzględnione w rozliczeniach za okres od 01.01.2019.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Innogy

Post autor: Kris »

Sprawdzał/liczył ktoś ofertę od Innogy? Niby ma być taniej, ale pewnie ten certyfikat zielonej energii jest obowiązkowy, więc nie wyjdzie już tak tanio. Sprawdzał ktoś?
Załączniki
innogy.png
sp00ky
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 16 paź 2012, o 21:44

Re: Innogy

Post autor: sp00ky »

Ja sprawdzałem, ale tam jest jedno „ale”... umowa jest terminowa, ale nie ma w niej gwarancji ceny. Nie podpisywałem wiec umowy terminowej, jak zaczną się podwyżki wole nie mieć rak związanych umową terminową.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Innogy

Post autor: Kris »

Dzięki za info o tym niuansie... czyli, że mam gwarantowane 5%/10%, ale kwota bazowa może być dowolnie sterowana... zgadza się?
sp00ky
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 16 paź 2012, o 21:44

Re: Innogy

Post autor: sp00ky »

Wg mnie tak. Zniżka jest gwarantowana, ale stawka bazowa nie... przynajmniej ja się tego nie doczytałem.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Innogy

Post autor: Kris »

Tylko z drugiej strony, na podstawę nie mam wpływu, więc każdy bonus wygląda korzystnie... muszę chyba tam przedzwonić. Dodatkowo dowiedzieć się, czy ten certyfikat zielonej energii jest obowiązkowy, bo kiedyś on był płatny...
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Innogy

Post autor: Andrew »

Albo zmienić sprzedawcę na innego. Osobiście mam Lumi (PGE) i mam gwarantowaną cenę na 2 lata, a nie zniżkę od nieznanej ceny. Sugeruję spojrzeć, czy nie ma innych ofert, ale unikajcie małych/niepewnych firm, bo jak wyleca z rynku, to zaplacicie ostatecznie wiecej (za tzw. sprzedaz rezerwowa).
Jezeli podpisywaliscie jakies aneksy z innogy, to uwazajcie na kary za przedterminowe rozwiazanie umowy.
otomichal
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 65
Rejestracja: 30 sty 2014, o 10:47
Budynek: 53C

Re: Innogy

Post autor: otomichal »

Hej, czas odświeżyć wątek.

Czy robił ktoś ostatnio porównanie ofert? Dostałem ostatnio z Innogy ofertę na 3 lata i nie wiem jak konkurencyjna jest, a wygląda lepiej niż Lumi PGE.

Pozdr.
--------------
Pozdrawiam,
Michał
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Innogy

Post autor: Andrew »

Jaka dostales cene za 1 kWh oraz ile wynosi oplata handlowa (miesieczna)? Z tego co kojarze, to innogy z reguly dawalo oferte obnizki procentowej (2-5%) wzgledem ich cen standardowych, ktore co roku sa podwyzszane.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Innogy

Post autor: osverdis.pl »

Ja mam umowę ważną do końca tego roku, też jestem ciekaw obecnych stawek - jak to u Was wygląda?

Aktualnie mam:
- 0,2850 zł brutto / kWh
- 7,98 zł brutto / mc opłaty handlowej (cykl 6mcy)
ODPOWIEDZ