Innogy

Tutaj możesz porozmawiać z sąsiadami na dowolny temat.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Innogy

Post autor: osverdis.pl »

U mnie jest to ponad 300 zł rocznie [roczne zużycie x (nowa stawka innogy - moja stawka innogy)].
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Innogy

Post autor: Kris »

Dlatego trzeba się temu przyjrzeć i każdy musi na swoim przykładzie przeliczyć wszystko...
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: Innogy

Post autor: ewa »

nowa stawka w innogy ma wynosić 0,3819 zł za 1 kWh, do tego wzrosła opłata handlowa do 7,69 zł. W "zielonej energii" cena za 1 kWh ma być 5% mniejsza ale opłata handlowa wyższa i jeszcze jakaś opłata za certyfikat eko. Nie wychodzi taniej i jeszcze trzeba się na 3 lata wiązać. Andrew, czy proces zmiany dostawcy jest prosty, czy trzeba się nachodzić i postać w kolejkach? I czy też trzeba się wiązać umową na ileś lat? Zresztą o ofertę podpytam w PGE. Ci to przynajmniej uczciwie czekali z podwyżką na rozstrzygnięcia ustawy...
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Innogy

Post autor: Andrew »

Teoretycznie, zgodnie z napisana na kolanie ustawa, innogy Polska rowniez powinna przywrocic stawki z zeszlego roku i wycofac podwyzki (tutaj kwestia zatwierdzania taryfy nie ma znaczenia). Ale jak to sie potoczy... nikt tego nie wie.
Ale do rzeczy, z reguly oferty sa na 1-3 rok/lata. Zwroccie tylko uwage, zeby zawrzec tzw. umowe kompleksowa, a nie sama sprzedazowa (ok 30 sprzedawcow w Warszawie swiadczy usluge kompleksowa). Inaczej skonczycie z 2 umowami (na sprzedaz i dystrybucje energii) i 2 fakturami. Oczywiscie o ile w obecnych uwarunkowaniach prawnych ci sprzedawcy wciaz chca pozyskiwac nowych klientow. Sam proces teoretycznie moze trwac 21 dni, ale w praktyce:
1) trzeba zawrzec nowa umowe i dac sprzedawcy odpowiednie pelnomocnictwa
2) sprzedawca musi w waszym imieniu wypowiedziec dotychczasowa umowe (z reguly 1m okres wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiaca)
3) sprzedawca w Waszym imieniu zglasza nowozawarta umowe do tzw. OSD. Robia sie z tego 2 miesiace.
Proces jest prosty, bo jak zawrzecie nowa umowe, to nowy sprzedawca caly proces przeprowadza za Was. Np. w lumi wszystko robi sie zdalnie (przez internet a potem umowa przychodzi poczta), pewnie w Orange mozna to zalatwic w salonie, tak samo w Plusie (polkomtel), chociaz glowy sobie uciac nie dam. Reszta - nie mam pojecia :)
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: Innogy

Post autor: ewa »

wielkie dzięki Andrew
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Innogy

Post autor: Andrew »

;)
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Innogy

Post autor: osverdis.pl »

innogy pisze: Uprzejmie informujemy, że zgodnie z decyzją Zarządu innogy Polska S.A. ceny i stawki opłat w Taryfach spółki wracają do poziomu z dnia 30.06.2018. Ceny i stawki opłat zostaną uwzględnione w rozliczeniach za okres od 01.01.2019.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Innogy

Post autor: Kris »

Super, z kiedy to info, bo nie widziałem jeszcze, a nie ma mnie teraz w Waw?
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Innogy

Post autor: osverdis.pl »

Ja to zauważyłem dzisiaj, ale nie wiem, kiedy dokładnie się pojawiło.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Innogy

Post autor: Kris »

Ok. Dzięki.
ODPOWIEDZ