Kiedy podpisanie aktów notarialnych?

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
JKP
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 37
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 12:03

Kiedy podpisanie aktów notarialnych?

Post autor: JKP »

Czy ktoś wie dlaczego tak długo to trwa i kiedy Ronson poda terminy.
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Kiedy podpisanie aktów notarialnych?

Post autor: and »

Jak pytałem w poniedziałek w biurze sprzedaży to nic się nie dowiedziałem. W umowie jest , że mają 2 tygodnie na zawiadomienie...jak ktoś się nie stawi to jeszcze 2 tygodnie. Nie wiem jak jest u Was, ale niestety z mojej umowy nie wynika, że mają kary za przekroczenie terminu, więc obawiam się, że mogą go przekroczyć.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Kiedy podpisanie aktów notarialnych?

Post autor: osverdis.pl »

and pisze:z mojej umowy nie wynika, że mają kary za przekroczenie terminu, więc obawiam się, że mogą go przekroczyć.
Umowa umową, ale jeżeli poniesiesz szkodę (np. w związku z wyższym oprocentowaniem kredytu) to możesz domagać się od developera zadośćuczynienia.
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Kiedy podpisanie aktów notarialnych?

Post autor: and »

Zgadzam się z Tobą, ale obawiam się, że żądanie bez sądu nic nie da, a nie będą to aż takie koszty. Tak samo jak za brak instalacji TV wydaje mi się, że powinniśmy dostać jakąś rekompensatę. Może nie ponieśliśmy kosztów, ale mamy niedogodności.
wavy
Posty: 9
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 20:01

Re: Kiedy podpisanie aktów notarialnych?

Post autor: wavy »

Ja np. mam odsetki ustawowe w umowie na akt do końca kwietnia br..... ale jak znam życie to i tak jest to do obejścia. Póki co nikt z ronsona nie podjął kontaktu ze mną, co mnie specjalnie nie dziwi. O wszystko trzeba się prosić....Więc poprosiłam i zobaczymy co odpiszą. Mam nadzieję, że tym razem deweloper mnie zaskoczy pozytywnie i nie będzie problemów z bezciężarowym wyodrębnieniem lokalu oraz nie będzie żadnych kwiatków w akcie przygotowanym przez ronsona. Czy ktoś może już otrzymał projekt aktu?
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Kiedy podpisanie aktów notarialnych?

Post autor: and »

Jak zwykle się nie wyrobią. Można by się przyzwyczaić, ale ja nadal nie przywykłem. Nie potrafią nic zrobić w terminie, a oprocentowanie kredytu cały czas jest wyższe. Ciekawe, co bank powie w takiej sytuacji, bo do umowy kredytowej przepisali termin dostarczenia aktu notarialnego.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Kiedy podpisanie aktów notarialnych?

Post autor: osverdis.pl »

W kwietniu nie będzie.
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Kiedy podpisanie aktów notarialnych?

Post autor: and »

Rozumiem, że potwierdzona informacja. Wiadomo coś bliżej kiedy? Czy mówią coś na temat złamania zapisów umowy?
katja
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 130
Rejestracja: 17 sty 2013, o 15:24

Re: Kiedy podpisanie aktów notarialnych?

Post autor: katja »

Na pytanie kiedy będą gotowe akty notarialne, Agnieszka Gajdzik z biura Ronsona przekazała nam mailowo, że mają czas do końca kwietnia i.. dotrzymają tego terminu.
Dla mnie to kolejna bzdura przekazana przez tę kobietę.
JKP
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 37
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 12:03

Re: Kiedy podpisanie aktów notarialnych?

Post autor: JKP »

Akty będą dopiero po 20tym maja.
ODPOWIEDZ