Szachty- pytanie

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
Aga_Lk
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:22
Budynek: 53F

Szachty- pytanie

Post autor: Aga_Lk »

Mam takie pytanie:
orientuje się ktoś może do czego są zawory w szachtach, które nie są opisane i oznaczone ale są:)
W szachtach jest zawór ciepła woda, zawór zimna woda, zawór CO (z licznikiem)- te trzy zawory mają takie same czerwone rączki do przekręcania pionowo/poziomo ale są w głębi szachtu jeszcze jedne zawory nie opisane (jest przy nich tylko numer mieszkania) z pokrętłem. Są schowane głębiej niż te trzy wcześniejsze i po prawej stronie od zaworów CO (przynajmniej w naszych szachtach).
Orientuje się ktoś co to jest i do czego one są?
Charlie
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 18
Rejestracja: 25 lut 2015, o 10:10
Budynek: 53E

Re: Szachty- pytanie

Post autor: Charlie »

W szachtach są liczniki wody z zaworami przed i za licznikiem i podobnie jest licznikami ciepła. Posiadają one też po dwa zawory jeden na wejściu do mieszkania i jeden na wyjściu i to zapewne o ten Ci chodzi ;)
Sumienie mam czyste. Nieużywane.
Aga_Lk
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:22
Budynek: 53F

Re: Szachty- pytanie

Post autor: Aga_Lk »

Charlie pisze:W szachtach są liczniki wody z zaworami przed i za licznikiem i podobnie jest licznikami ciepła. Posiadają one też po dwa zawory jeden na wejściu do mieszkania i jeden na wyjściu i to zapewne o ten Ci chodzi ;)
No właśnie nie o to mi chodzi:)
To, że każdy zawór ma dwa zawory jeden przed licznikiem i jeden za to wiem (tak jest na licznikach wody zimnej i ciepłej), na CO jest jeden zawór, ale z boku są jeszcze jedne zawory na takie motylkowe pokrętła (fotka w załączeniu). Ktoś wie co to jest? te zawory są trochę schowane z boku i nie mają żadnych liczników... i teraz pytanie co to jest?:)
Załączniki
foto
foto
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Szachty- pytanie

Post autor: MAJ40i4 »

Zawór do grzejnika na korytarzu odprowadzony od głównego zasilania.
Charlie
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 18
Rejestracja: 25 lut 2015, o 10:10
Budynek: 53E

Re: Szachty- pytanie

Post autor: Charlie »

Aga_Lk pisze: z boku są jeszcze jedne zawory na takie motylkowe pokrętła (fotka w załączeniu). Ktoś wie co to jest? te zawory są trochę schowane z boku i nie mają żadnych liczników... i teraz pytanie co to jest?:)
Ja właśnie o tych motylkowych zaworach pisałem, to są zawory od CO albo Pan, który mi to tłumaczył przy odbiorze mieszkania też się mylił.
Sumienie mam czyste. Nieużywane.
Aga_Lk
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:22
Budynek: 53F

Re: Szachty- pytanie

Post autor: Aga_Lk »

OD CO to są chyba takie z licznikami (w końcu muszą mierzyć kto ile ciepła zużył:) ). A te motylkowe zawory jaką mają funkcję w CO? Mają być zamknięte/ otwarte?
Aga_Lk
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:22
Budynek: 53F

Re: Szachty- pytanie

Post autor: Aga_Lk »

Charlie pisze: Ja właśnie o tych motylkowych zaworach pisałem, to są zawory od CO albo Pan, który mi to tłumaczył przy odbiorze mieszkania też się mylił.
Dzwoniłam do administracji- to faktycznie zawór od CO :) To jest zawór przed licznikiem, drugi jest zaworem za licznikiem.
Także Charlie Pan przy odbiorze dobrze tłumaczył :) Dzięki za pomoc:)
piotress
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 45
Rejestracja: 23 lis 2014, o 21:59

Re: Szachty- pytanie

Post autor: piotress »

Na instalacji wodociągowej masz dwa zawory:
- na zimnej wodzie przed i za licznikiem
- na ciepłej wodzie przed i za licznikiem

Na CO:
- na zasilaniu do mieszania (przy liczniku)
- na powrocie z mieszkania (ten motylkowy)
ODPOWIEDZ