Przeróbki w mieszkaniu

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
anna_jaz
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2015, o 12:02

Przeróbki w mieszkaniu

Post autor: anna_jaz »

Witam
Jestem właścicielką mieszkania w części G. Jest to nieduży lokal 43 m2 i w salonie jest duży i gruby grzejnik , który zajmuje sporą część ściany na której może stać kanapa. Przy odbiorze powiedziano mi, że można to przerobić na grzejniki montowane w podłodze. Czy ktoś może coś takiego u siebie robił lub w inny sposób poradził sobie z tym grzejnikiem. Nie wiem też gdzie można się dowiedzieć o możliwości wykonania w mieszkaniu takiej zmiany.
W łazience chciałam zamontować kabinę bez brodzika tylko z taką listwą w podłodze. Fachowcy powiedzieli mi że nie bezie to możliwe bo przyłącza są zamontowane nad wylewką i nie uzyska się odpowiedniego spadku. Czy u was jest podobnie ? Chodzi mi o sąsiadów z niższych pięter którzy mają podobne lokale.
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Przeróbki w mieszkaniu

Post autor: MAJ40i4 »

Cześć

Re grzejnik, jak go wymienisz itp to tylko tracisz gwarancję i tyle.
Re odpływy liniowego, miałem takie same problem z tym ze jeszcze wanna dochodziła do tego. U mnie rozwiazanie jest takie, wkuwasz rury w wylewkę. Trójnik dajesz od zlewu , (wanny)i odpływu. Spad jest i woda ścieka. Później wylewkę samopoziomująca dodatkowo folia w płynie atlas woder lub inna plus na rogi specjalne opaski i jest ok.

Pozdrawiam
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Przeróbki w mieszkaniu

Post autor: Kris »

Co do brodzika podposadzkowego, proponuję dla bezpieczeństwa zastosować moje rozwiązanie. Budujemy podwyższenie z cegieł ułożonych na płasko i nie wkuwając się w wylewkę montujemy wszystkie potrzebne odpływy. Brodzik jest nieznacznie wyżej niż pozostała część podłogi, dodatkowo mam próg, aby się nie wylewała woda... moim zdaniem, wkuwanie się w bloku w posadzkę, aby tam osadzić rury, jest dalece ryzykowne... jeśli potrzebne zdjęcia to służę pomocą...
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Przeróbki w mieszkaniu

Post autor: osverdis.pl »

anna_jaz, kluczowe pytanie brzmi - ile cm wylewki macie?

Ja mam zupełnie inne grzejniki niż w oryginalnym projekcie, ale musiałem opłacić nowy, a zakup i montaż samych kaloryferów był po stronie dewelopera - z kontekstu rozumiem, że u Ciebie na takie rozwiązanie już za późno. Co do grzejników kanałowych, to pewnie musiałabyś mieć takie z wentylatorami (wraca pytanie o grubość wylewki), co ma swoje wady (hałas, roznoszenie kurzu).
febri
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 19
Rejestracja: 23 gru 2014, o 22:28
Budynek: 53E

Re: Przeróbki w mieszkaniu

Post autor: febri »

Mialam ten sam problem z grzejnikiem, po prostu go wymienilam na pionowy, ładny na innej ścianie.
Moi fachowcy sobie poradzili tez z prysznicem bezbrodzikowym i jest ok:-)
trebor
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 88
Rejestracja: 13 maja 2013, o 15:09
Budynek: 53C

Re: Przeróbki w mieszkaniu

Post autor: trebor »

co do grzejników kanałowych z wentylatorem to wcale nie są głośne (choć to pewnie zależy od modelu). Na pierwszym biegu praktycznie niesłyszalne. Są bardzo efektywne - chwila wystarczy aby nagrzać całe pomieszczenie. My w salonie mieliśmy 3 grzejniki i w ich miejsce zrobiliśmy kanałówkę. Rozwiązanie co prawda drogie ale jesteśmy zadowoleni.
Co do kurzu - kwestia odkurzania i nie ma z tym problemu. Jest łatwy dostęp do rynny w których osadzony jest grzejnik.
ewelina
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 70
Rejestracja: 20 sie 2014, o 23:13
Budynek: 53F

Re: Przeróbki w mieszkaniu

Post autor: ewelina »

Też mam ten szkaradny grzejnik na ścianie - na jedynej na które można kanapę postawić :-) w tym układzie mieszkania.
Zdecydowałam się na panel dekoracyjny na ścianie (tej przy balonie) - jedyne sensowne miejsce.
Panel dekoracyjny jest trochę tańszy niż ogrzewanie w podłodze.
Dodatkowo uzyskałam informację, ze te płytowe które są zwieszone przez dewelopera mają za dużą moc vs powierzchnia do ogrzania.
Przynajmniej te w salono-kuchni mają 2500W a wystarczy 1500W!


Co do prysznica - planuję prysznic bez brodzika i liczę że fachowcy sobie z tym poradzą :-)
gk234
Posty: 1
Rejestracja: 9 lis 2015, o 14:35

Re: Przeróbki w mieszkaniu

Post autor: gk234 »

MAJ40i4 pisze:Cześć

Re grzejnik, jak go wymienisz itp to tylko tracisz gwarancję i tyle.
Re odpływy liniowego, miałem takie same problem z tym ze jeszcze wanna dochodziła do tego. U mnie rozwiazanie jest takie, wkuwasz rury w wylewkę. Trójnik dajesz od zlewu , (wanny)i odpływu. Spad jest i woda ścieka. Później wylewkę samopoziomująca dodatkowo folia w płynie atlas woder lub inna plus na rogi specjalne opaski i jest ok.

Pozdrawiam
Cześć,

Podeślij proszę nr tel. do hydraulika który wykonał instalację pod prysznic bezbrodzikowy. Mój hydraulik ma niestety z tym problem.

Pozdrawiam
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Przeróbki w mieszkaniu

Post autor: Kris »

Nie róbcie bezpośrednio odpływu liniowego i brodzika w wylewce... zawsze pozostaje większe ryzyko przeciekania. Ja zaprojektowałem sobie prysznic na całą ścianę, bezbrodzikowy, ale podłoże stanowią cegły położone na płasko.... w tym jest wykonany odpływ liniowy, wszelkie uszczelnienia + fuga epoksydowa... moim zdaniem najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie...
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Przeróbki w mieszkaniu

Post autor: MAJ40i4 »

Krzysztof,

Jak najbardziej twoje rozwiązanie jest w porządku.
ODPOWIEDZ