Drzwi i zamki dierre

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
kampus88
Posty: 13
Rejestracja: 9 cze 2015, o 19:29

Drzwi i zamki dierre

Post autor: kampus88 »

Witam wszystkich, właśnie w dniu dzisiejszym z żoną staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami kluczy do naszego mieszkania w budynku F...no właśnie, drzwi i zamek firmy dierre ze sztywnym łańcuchem (podobno straszne badziewie z tym łańcuchem i da się go obejść w 15s prawda to?)
I pytanie odnośnie samego zamka firmy dierre...słyszałem, czytałem i zebrałem parę niechlubnych opinii, że nie są za dobrym zabezpieczeniem przed włamywaczem...ktoś ma jakieś doświadczenie z tym producentem, radzicie wymieniać zamek?
Łukasz
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Drzwi i zamki dierre

Post autor: Konkordat »

johny
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2015, o 11:23

Re: Drzwi i zamki dierre

Post autor: johny »

Ktoś może kontaktował się z producentem? Ceny podane w tym artykule są średnio przyjazne dla wlaścicieli drzwi. Już raz w końcu płaciliśmy za antywłamaniowość tych zamków, dlaczego mielibyśmy płacić jeszcze raz?
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Drzwi i zamki dierre

Post autor: MAJ40i4 »

Sąsiedzi,

Jeśli was to uspokoi to są dwa rodzaje tych drzwi, z napisem Lock i bez. Ja mam te z napisem Lock. Co sugeruje, że są to nowszej generacji drzwi.
johny
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2015, o 11:23

Re: Drzwi i zamki dierre

Post autor: johny »

Gdzie jest ten napis? Albo gdzie powinien być? Jesli ktoś go ma to pewnie znajdzie, jeśli nie to gdzie powinien szukać? :)
bodzio_dr
Posty: 9
Rejestracja: 18 lis 2014, o 22:21
Budynek: 53E

Re: Drzwi i zamki dierre

Post autor: bodzio_dr »

Witam,
na trzecim "bolcu" zamka jest napis LOCK. Jednak dalej to mnie nie przekonuje, klucz pozostaje piórowy. Również chciałbym dodać lub zmienić ten górny "haczyk" na zamek taki jak był zawsze w drzwiach, czyli abym mógł drzwi zamknąć od środka pokrętłem tzw. łucznik.
Napisałem do dierre i szacują koszt wymiany czy dodania czegoś takiego. Oczywiście na pytanie czy może zrobić to inna firma, uzyskałem odpowiedź, że tracę gwarancję (cokolwiek to znaczy). Może jak byśmy się umówili np. na wymianę 10 zamków, to byłoby taniej.
bodzio_dr
Posty: 9
Rejestracja: 18 lis 2014, o 22:21
Budynek: 53E

Re: Drzwi i zamki dierre

Post autor: bodzio_dr »

Dostałem odpowiedź od dierre:
Dodatkowy zamek jest montowany poniżej obecnego na klucz piórowy (tzw. głównego).
Koszt zmiany konstrukcji drzwi z 1-o zamkowej na 2-u zamkową to 1.415,00 zł brutto.
Jest to koszt materiału oraz usługi i dojazdu.
Aga_Lk
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:22
Budynek: 53F

Re: Drzwi i zamki dierre

Post autor: Aga_Lk »

bodzio_dr pisze:Może jak byśmy się umówili np. na wymianę 10 zamków, to byłoby taniej.
Ja byłabym chętna na taką wymianę- wysłałam zapytanie do Dierre ale jeszcze nie dostałam wyceny.
ewelina
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 70
Rejestracja: 20 sie 2014, o 23:13
Budynek: 53F

Re: Drzwi i zamki dierre

Post autor: ewelina »

płacimy za drzwi antywłamaniowe a teraz mamy dopłacać za dodatkowe zabezpieczenia?
Obłęd...
jeszcze się człowiek nie wprowadził a już takie "kwiatki"

Nie omieszkam sprawdzić co tam na "moich bolcach" stoi napisane bo w papierach i karcie gwarancyjnej oczywiście nic nie ma...
kampus88
Posty: 13
Rejestracja: 9 cze 2015, o 19:29

Re: Drzwi i zamki dierre

Post autor: kampus88 »

hmm 1500 zł dosyć dużo, może faktycznie uda nam się zebrać trochę więcej osób na montaż dodatkowego zamka to zjadą z ceny bo ten skobel to tak naprawdę lipa... ja też mam napis lock w budynku F
ODPOWIEDZ