Drzwi i zamki dierre

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
MoK
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2015, o 23:18

Re: Drzwi i zamki dierre

Post autor: MoK »

Gwarancję raczej się traci w takim wypadku, ale z tego co wyczytałam w informacjach od producenta gwarancja jest na 2 lata, potem trzeba zrobić bodajże jakiś przegląd żeby ją przedłużyć. Dzwoniłam do Dierre - aktualna cena dorobienia drugiego zamka to 1415 zł. Mieli dać znać czy udzielą rabatu dla większej liczby mieszkańców, ale się nie odezwali. Postanowiliśmy z mężem nie czekać i dorobiliśmy zamek Gerdy. Kontakt do pana Mirosława Cwaliny już się pojawiał na forum. Szczerze polecamy jego usługi, a za założenie zamka z gałką umożliwiającą zamykanie się od środka wziął 350 zł. Koszty są więc nieporównywalne. A raczej prędzej ktoś się będzie próbował włamać do mieszkania niż popsują się drzwi zewnętrzne- tak mi sie przynajmniej wydaje.
malin
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 61
Rejestracja: 6 sie 2013, o 14:21
Budynek: 53

Zamek dodatkowy do drzwi La porte

Post autor: malin »

Czy ktoś zakładał dodatkowy zamek do drzwi la porte?
Powiedzili mi 550 pln, pewnie da się sporo taniej gdzies indziej, pytanie czy warto. Rękojmia już chyba i tak minęła.
Jakieś porady?

Pozdrawiam
Marcin
piknew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 113
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 14:41
Budynek: 53A

Re: Zamek dodatkowy do drzwi La porte

Post autor: piknew »

Ja zakładałem (ale już ze 2 lata temu), w podobnej cenie. Sam zamek jest dosyć praktyczny, bo ma motylek od wewnątrz do zamykania.
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Drzwi i zamki dierre

Post autor: Konkordat »

Uważajcie, na zamki La Porte z innych źródeł. Ja zakładałem w La porte dodatkowy zamek, i serwisant powiedział że ten zamek nie jest uniwersalny - był modyfikowany ponoć na potrzeby La porte i nie jest ogólnie dostępny.
ramik
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2014, o 12:21
Budynek: 53G
Numer mieszkania: 24

Re: Drzwi i zamki dierre

Post autor: ramik »

kampus88 pisze:... czy też słychać u was dosłownie wszystko co się dzieje na korytarzu przy zamkniętych drzwiach? (rozmowy i to nawet dokładnie ich treść,...?
Ja u siebie w budynku G zaobserwowałem dokładnie to samo - za pierwszym razem czekając na windę, zastanawiałem się dlaczego sąsiedzi aż tak głośno rozmawiają. Wczoraj zrobiłem eksperyment - będą w salonie, mówiłem sam do siebie :twisted: bez podnoszenia głosu, a małżonka stała za drzwiami na zewnątrz. Okazało się, że słyszała wszystko głośno i wyraźnie.

Wygląda na to, że mam jakiś felerny egzemplarz / model drzwi, lub deweloper poczynił jakieś oszczędności. Po dokładnym ich obejrzeniu, zauważyłem że uszczelki co prawda są, ale jakoś nie przylegają za mocno, a od dołu jestem w stanie wsunąć palce do wnętrza drzwi (kiedy są uchylone) - jakby były puste w środku (nie wiem czy odpowiednio to opisałem). Próg zewnętrzny, do którego przytwierdzona jest uszczelka, wygląda jakby był tylko "zasilikonowany" a nie przymocowany na stałe, więc się rusza - to też nie wpływa zbyt korzystnie na wygłuszenie hałasów / odgłosów.

Czy ktoś już zwalczył podobny problem?
Kasia i Kamil
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 35
Rejestracja: 22 lip 2015, o 18:36
Budynek: 53E

Re: Drzwi i zamki dierre

Post autor: Kasia i Kamil »

My mieliśmy ten sam problem. Zgłosiliśmy w administracji i poprawione zostało uszczelnienie. Nie są w 100% dźwiękoszczelne, ale przynajmniej możemy swobodnie porozmawiać w salonie :-)
febri
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 19
Rejestracja: 23 gru 2014, o 22:28
Budynek: 53E

Re: Drzwi i zamki dierre

Post autor: febri »

Kasia i Kamil,
kto Wam naprawiał uszczelnienie drzwi, zgłaszaliście kartę usterki do Ronson? przyjezdzał serwis z Dierre? czy zamontowali Wam uszczelkę dookoła drzwi czy coś jeszcze? będę wdzięczna za odp, mam też problem z drzwiami
Kasia i Kamil
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 35
Rejestracja: 22 lip 2015, o 18:36
Budynek: 53E

Re: Drzwi i zamki dierre

Post autor: Kasia i Kamil »

zgłaszaliśmy do Ronsona kartę usterki,oni przysłali nam osobę, która poprawiła uszczelnienie.
febri
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 19
Rejestracja: 23 gru 2014, o 22:28
Budynek: 53E

Re: Drzwi i zamki dierre

Post autor: febri »

Dzięki za info, w zasadzie tez tak zrobiłam, ale Ronson odmowil, jakoby już tak długo mieszkam ze jakby był problem to powinnam to zgłosić wcześniej, a teraz nie widzi uzasadnienia....?
Kasia i Kamil
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 35
Rejestracja: 22 lip 2015, o 18:36
Budynek: 53E

Re: Drzwi i zamki dierre

Post autor: Kasia i Kamil »

my zgłosiliśmy to ok. 2 mce po wprowadzeniu się, może dlatego nam kogoś przysłali bez problemów
ODPOWIEDZ