Niedotrzymane obietnice firmy Ronson

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Niedotrzymane obietnice firmy Ronson

Post autor: osverdis.pl »

Dla potomnych (głównie jednego potomnego o nazwie Google) powielam tu część dyskusji z zamkniętej części forum.

27 sierpnia 2014 przedstawiciele firmy Ronson, panowie:
- Shraga Weisman - Prezes Zarządu Ronson Europe N.V., Prokurent Ronson Development Sp. z o.o. Verdis Sp. k.
- Andrzej Gutowski - Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Ronson Europe N.V., Członek Zarządu Ronson Development Sp. z o.o. Verdis Sp. k.

wystosowali do mieszkańców naszej Wspólnoty pismo (skan poniżej), w którym w zamian za podjęcie przez Wspólnotę uchwały zobowiązali się m.in. zamontować w naszym garażu podziemnym monitoring. Uchwała została podjęta w wyznaczonym terminie (3 dni robocze, licząc od dnia następującego po dniu wystosowania w/w pisma). Jakkolwiek spółka Ronson nie wyznaczyła terminu realizacji swojej obietnicy, będę tu przypominał o jej gołosłowności aż do skutku. Na dzień dzisiejszy zbliżamy się wielkimi krokami do 7 miesięcy bezczynności w tej sprawie.

Warto również zauważyć, że zarządca nieruchomości, Integrum Management, nie wykazuje aktywności w ponaglaniu swojego partnera.

Obie firmy argumentują, że opóźnienia wynikają z braku decyzji po stronie firmy Dalkia. W poniższym dokumencie widać jednak jasno, że Wspólnota umówiła się na klarowną wymianę: uchwała za monitoring (+słupki), nie ma tam ani cienia wzmianki o uzależnianiu czegokolwiek od działań Dalkii.

Obrazek
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Niedotrzymane obietnice firmy Ronson

Post autor: vedder »

to trzeba jeszcze dodać tutaj temat masztów z flagami Ronsona - od 1 stycznia wydaje mi się, że ich maszty stoją bezprawnie i bez żadnej Umowy ze Wspólnotą.
Ostatnio z tego co pamiętam osverdis.pl dostał od nich wymijającą odpowiedź, że jak się zrobi cieplej to zdejmą bo inaczej technologicznie to jest niemożliwe (ha ha)
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Niedotrzymane obietnice firmy Ronson

Post autor: moon »

Czy ktos sie orientuje na jakim etapie jest sprawa monitoringu i czy obejmie on windy? Dzis w 53a zastalam pomazane dlugopisem lustro w windzie...
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Niedotrzymane obietnice firmy Ronson

Post autor: osverdis.pl »

Na zebraniu Wspólnoty, 25 marca, naciskany przeze mnie pan z IM wyartykułował przekonanie, że temat umowy, o którą niby rozbija się cała sprawa zostanie załatwiony w ciągu 2 tygodni. No to dwa tygodnie właśnie minęły. Zobaczymy.

Z tego co mi wiadomo, plan monitoringu nie obejmuje wind. Temat samego incydentu w 53A przenieśmy proszę tutaj.
katja
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 130
Rejestracja: 17 sty 2013, o 15:24

Re: Niedotrzymane obietnice firmy Ronson

Post autor: katja »

A ja 01.04.2015 otrzymałam takie wyjaśnienie od p. Borelowskiego na opóźnienia w instalacji monitoringu oraz słupków wzdłuż Sowińskiego.
Dziś wysłałam pytanie czy IM podpisało tę umowę i czy została przekazana do Dalkii i Ronsona - jak tylko otrzymam odp. przekażę ja tutaj.


Witam,
w połowie zeszłego roku Wspólnota podpisała uchwałę w sprawie Dalkia. Co za tym idzie Ronson miał posadowić słupki przy wjazdach z garaży/wzdłuż Sowińskiego oraz zamontować monitoring w garażu.
Co się dzieje w tych sprawach? Mija już 9 miesięcy od momentu podpisania umowy z Ronsonem. Proszę o informację skąd wynika opóźnienie w wywiązaniu się z tej umowy oraz kiedy zostanie sfinalizowana.


Witam,

Nie do końca takie były ustalenia – Ronson miał przeznaczyć 7tyś zł na cel montażu słupków.

Opóźnienie wynika tylko i wyłącznie z Dalkii (teraz już Veolia) – osoba, która zajmowała się sprawą z ich strony w trakcie realizacji opuściła firmę nie przekazując nikomu tematu i wszystko startowało od zera.

W obecnej chwili po burzliwych zmianach umowa (niestety pierwsza wersja umowy nie była do końca korzystna dla WM) jest już u nas w podpisie po czym trafi do Veolii oraz DW do Ronsona i wywiążą się z ustaleń – wszelkie formalne oraz techniczne ustalenia między WM, a deweloperem zostały już dawno sfinalizowane.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Niedotrzymane obietnice firmy Ronson

Post autor: osverdis.pl »

osverdis.pl pisze:Na dzień dzisiejszy zbliżamy się wielkimi krokami do 7 miesięcy bezczynności w tej sprawie.
No to dobijamy do 8 miesięcy.
dudek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 145
Rejestracja: 15 paź 2012, o 16:54
Budynek: 53

Re: Niedotrzymane obietnice firmy Ronson

Post autor: dudek »

9 miesięcy, ale coś się w końcu ruszyło :) przynajmniej monitoring, bo za słupki to chyba w większości sobie sami zapłacić będziemy musieli
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Niedotrzymane obietnice firmy Ronson

Post autor: osverdis.pl »

Czy ktoś wie coś na temat monitoringu w garażu?
Skydiver
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 204
Rejestracja: 4 cze 2013, o 21:05

Re: Niedotrzymane obietnice firmy Ronson

Post autor: Skydiver »

osverdis.pl pisze:Czy ktoś wie coś na temat monitoringu w garażu?
Już jakiś czas temu został zainstalowany ;)
vellamo
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 85
Rejestracja: 17 lut 2013, o 12:20

Re: Niedotrzymane obietnice firmy Ronson

Post autor: vellamo »

A czy jest też rejestracja, czy tylko podgląd?
ODPOWIEDZ