Plac Zabaw

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Plac Zabaw

Post autor: marcinn06 »

Witam,
ostatnio zastanawiała mnie jedna kwestia i może ktoś zna odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Zgodnie z projektem naszego osiedla plac zabaw dla dzieci ten docelowy ma zostać zlokalizowany na terenie III etapu inwestycji Verdis. Teraz rodzi się w moje głowie pytanie, pod jakim zarządem będzie znajdował się ten teren. Jak wiadomo już od samego początku Ronson podzielił naszą inwestycję na dwie odrebne wspólnoty. I tak etap I i II inwestycji jest zarzadzany przez pierwszą wspólnotę a etap III łącznie 3 budynki będzie zarządzany przez drugą wspólnotę. Jeżeli plac zabaw znajduje się na terenie zarządzanym przez inną wspólnotę mieszkaniową niż nasza to w kwestii jakichkolwiek działań związanych z placem zabaw jestesmy bardzo ograniczeni i zależni od decyzji zarządu lub zarządcy drugiej wspólnoty. Zastanawiałem się też czy istnieje czysto hipotetyczne ryzyko, iż wspónota nr 2 postanowi ogrodzić plac zabaw wraz z zamontowaniem zamykanej furteczki i wyda do niej klucze tylko swoim członkom? Czy my jako mieszkańcy etapu I i II mamy takie samo prawo do wspomnianego placu zabaw jak członkowie etapu III?
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Plac Zabaw

Post autor: kiwdul »

To jest bardzo dobre pytanie. Jeśli mnie pamięć nie myli to notariusz tłumaczył, że została ustanowiona "służebność gruntowa" aby wykluczyć sytuację, że wspólnota A zamknie/zbuduje furtkę wspólnocie B albo odwrotnie. Prawo korzystania plus opłaty związane z korzystaniem z placu zabaw mają być określone w umowach między wspólnotami.
Pawelek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 68
Rejestracja: 6 lis 2012, o 19:45
Budynek: 53C

Re: Plac Zabaw

Post autor: Pawelek »

W księdze wieczystej jest taki fragment:
Nieodpłatna i na czas nieokreślony służebność gruntowa na rzecz każdoczesnego właściciela i użytkownika wieczystego nieruchomości [...] polegającej na:
[...]
- prawie korzystania z urządzeń, terenów i ciągów pieszo-rekreacyjnych (w tym z placu zabaw), przy czym zasady partycypacji w kosztach eksploatacji z tych urządzeń, terenów, ciągów pieszo-rekreacyjnych i placu zabaw określone zostaną w odrębnym porozumieniu, które zawarte zostanie przez zarząd wspólnot mieszkaniowych, przy czym do czasu zawarcia ww. Porozumienia koszty te ponosić będą (proporcjonalnie do powierzchni swoich lokali) tworzący wspólnoty właściciele lokali wydzielonych do osobnych ksiąg wieczystych, z zastrzeżeniem, iż obowiązek partycypacji w tych kosztach powstaje z chwila utworzenia danej wspólnoty
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Plac Zabaw

Post autor: moon »

Nas w biurze sprzedazy informowano, ze pomiedzy 1 i 2 etapem powstanie jakis tymczasowy plac zabaw, ale poki co go nie widac
tom
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2012, o 22:35
Budynek: 53B

Re: Plac Zabaw

Post autor: tom »

Jest przynajmniej był. Wchodzilo się do niego od strony ul. Smułki. Klucz u ochrony.
Plac zabaw na odczep sie lub faktycznie tymczasowy...

Moje dzieci byly tam ze mną dwa razy.
Pierwszy i ostatni. ..
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Plac Zabaw

Post autor: moon »

Az tak zle?
tom
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2012, o 22:35
Budynek: 53B

Re: Plac Zabaw

Post autor: tom »

Lepiej się przejść kawałek na plac zabaw otwarty pomiedzy stare bloki
slider
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 106
Rejestracja: 14 lut 2013, o 09:58

Re: Plac Zabaw

Post autor: slider »

tom pisze:\ od strony ul. Smułki.
Smolki. Stanisława Smolki.
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Plac Zabaw

Post autor: and »

Gdzie jest plac zabaw, który mamy zagwarantowany w umowie?
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Plac Zabaw

Post autor: Justa »

Po pierwsze zgłoś się do ochrony po klucz. Następnie kierujesz się do wyjścia z Verdis i idziesz w lewą stronę. Za salonem kosmetycznym jest uliczka i wzdłóż bloków Verdis i działek idziesz do bramki. Otwierasz bramkę i ponownie idziesz spacerkiem wzdłóż ogrodzenia. Cel zostanie osiągnięty ;)
Jeśli masz wytrwałe dziecko proponuję zabrać dla siebie coś do siedzenia, bo dla nas rodziców zostaje miejsce na piaskownicy, drabinki lub piasek ;)
Pozdrawiam

Justa
ODPOWIEDZ