Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Post autor: osverdis.pl »

Czy u Was też trzeba czekać (po odkręceniu odpowiedniego kurka) kilkanaście sekund na ciepłą wodę? Pytanie kieruję głównie do osób mieszkających na wyższych piętrach.
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Re: Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Post autor: marcinn06 »

U mnie trzeba czekac ok. 1min czasem dluzej.
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Post autor: vedder »

to samo u mnie - rano to nawet mam wrazenie ponad minute (ale moge nie byc wiarygodny rano w ocenie czasu :-) a z zegarkiem nie patrzylem). blok 53, 5p.
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Post autor: Justa »

Na niższych piętrach jest tak samo.

Cóż w ramach oszczędnośći wody trzeba się przestawić na tryb życia sąsiadów poniżej ;) i cierpliwie czekać aż jako pierwski skorzystają z porannego lub wieczornego prysznica 8-)
Pozdrawiam

Justa
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Post autor: osverdis.pl »

No to chyba coś tu nie gra. Kilka miesięcy temu tłumaczono mi, że zasiedlenie budynku jest małe i przez to pompy nie pracują na pełnych obrotach, ale teraz powinno być już OK. Zdarzało mi się mieszkać nawet na 13p. i nigdy się z taką sytuacją nie spotkałem.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Post autor: osverdis.pl »

Justa, oczywiście rozumiem Twój żart, ale mówiąc nieco bardziej serio - w tej chwilę masę wody marnujemy, właśnie wylewając ją w oczekiwaniu na podgrzanie. No i, naturalnie, lejąc zimną, płacimy za ciepłą.
papay
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 41
Rejestracja: 24 lut 2013, o 19:01

Re: Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Post autor: papay »

na pierwszym tez czekanie na ciepla wode
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Post autor: Justa »

osverdis.pl pisze:Justa, oczywiście rozumiem Twój żart, ale mówiąc nieco bardziej serio - w tej chwilę masę wody marnujemy, właśnie wylewając ją w oczekiwaniu na podgrzanie. No i, naturalnie, lejąc zimną, płacimy za ciepłą.
Jak najbardziej jestem świadoma Twoich intencji. Nie wiem tylko czy coś wywalczymy ... przy okazji spotkania z rodzinnym Inżynierem budowlanym dowiem się jakie mamy możliwości i co się da z tym zrobić.
Pozdrawiam

Justa
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Post autor: se7en »

U mnie natomiast w 1 kranie na 3 ciepła woda pojawia się w 2-3s. Natomiast w pozostałych dwóch trzeba czekać ok. 20s.
slider
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 106
Rejestracja: 14 lut 2013, o 09:58

Re: Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Post autor: slider »

Z ciepłą wodą akurat nie mam problemów, ale chciałbym Was podpytać o wydajność ogrzewania w bieżącym weekendzie. Chciałem trochę pochorować w ciepłym, ale pomimo 72h odkręconuch na "5" termostatów kaloryfery są ledwo letnie. Jak to wygląda w innych lokalach?
ODPOWIEDZ