mieszkania w sąsiedztwie windy

Rozważasz zakup? To dział dla Ciebie, tu zadawaj pytania.
ewelina
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 70
Rejestracja: 20 sie 2014, o 23:13
Budynek: 53F

mieszkania w sąsiedztwie windy

Post autor: ewelina »

Witam,
Jestem w dość zaawansowanym stadium zakupu mieszkania w budynku G, które sąsiaduje z szybem windy a drzwi mieszkania z drzwiami dźwigu.
Będę wdzięczna za informację od aktualnych mieszkańców już oddanych etapów czy takie sąsiedztwo jest uciążliwe? A może szyby sa właściwie wyciszone?
Z góry dziękuję za info.

Pozdrawiam
Ewelina
Skydiver
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 204
Rejestracja: 4 cze 2013, o 21:05

Re: mieszkania w sąsiedztwie windy

Post autor: Skydiver »

W żadnym z oddanych budynków szyb windy nie graniczy z mieszkaniem, więc niestety nikt z obecnych mieszkańców w tej kwestii nie pomoże, co do drzwi to jeśli Ronson zamontuje takie jak I i II etapie + portal(przy którym jest dodatkowa uszczelka) to o odgłosy nie masz się co martwić, drzwi maja dobrą izolację akustyczną.
ewelina
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 70
Rejestracja: 20 sie 2014, o 23:13
Budynek: 53F

Re: mieszkania w sąsiedztwie windy

Post autor: ewelina »

Dziękuję za opowiedz.
Miałam okazję przejechać się windą w oddanych już budynkach i fakt - są dość ciche.
Najgłośniejsza jest ta zapowiedź głosowa informująca o położeniu windy/pietra. Mam nadzieję że uda się ją wyłączyć lub przyciszyć :D (chyba że będą niewidomi).
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: mieszkania w sąsiedztwie windy

Post autor: osverdis.pl »

Dokładnie, ewelina - ja mam do windy dobre 3-4 metry, a te komunikaty u siebie słyszę, samej windy nie.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: mieszkania w sąsiedztwie windy

Post autor: Kris »

Ja nie słyszę ani komend głosowych ani windy... drzwi są naprawdę dobrze wyciszone... czasem nawet pukanie słabo słychać...
ewelina
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 70
Rejestracja: 20 sie 2014, o 23:13
Budynek: 53F

Re: mieszkania w sąsiedztwie windy

Post autor: ewelina »

Kris, te super drzwi masz "z przydziału" od dewelopera czy sam własnym sumptem takie szczelne sobie sprawiłeś?
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: mieszkania w sąsiedztwie windy

Post autor: Kris »

ewelina pisze:Kris, te super drzwi masz "z przydziału" od dewelopera czy sam własnym sumptem takie szczelne sobie sprawiłeś?
Z przydziału ;) Nic sam nie załatwiałem... one są naprawdę solidne... wybierz się na osiedle do jakiegoś znajomego i sam ocenisz :)
ewelina
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 70
Rejestracja: 20 sie 2014, o 23:13
Budynek: 53F

Re: mieszkania w sąsiedztwie windy

Post autor: ewelina »

dzięki za wszystkie info.
Nie wiem czy jest sens porównywać bo Was budował Mostostal a ostatnie etapy stawia Karmar.
Biuro architekta też już inne więc rozwiązania tez mogą być różne.

Na obecnym etapie deweloper nawet nie wie jakie to będą windy... wiedzą tylko że bez maszynowni. O drzwiach pewnie też nie mają jeszcze pojęcia jakie będą wstawiać.
Oby tak solidne jak u Was :-)
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: mieszkania w sąsiedztwie windy

Post autor: moon »

Co do drzwi- zgadzam sie z Krisem- rzeczywiscie mocno treba pukac zeby bylo slychac w mieszkaniu. Co do wind- jak jest absolutna cisza to slychac w pokoju, ktory ma sciane dzielona z klatka schodowa. Minimalnie slychac taki lekki szum, ale trzeba sie wsluchiwac i stac blisko sciany
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: mieszkania w sąsiedztwie windy

Post autor: Kris »

Nie ma sprawy... my mamy drzwi firmy La Porte...
ODPOWIEDZ