Opłaty Czynszowe

Rozważasz zakup? To dział dla Ciebie, tu zadawaj pytania.
lazurx
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2013, o 16:36

Opłaty Czynszowe

Post autor: lazurx »

Witam.
Jestem zainteresowany zakupem mieszkania z budynku E na osiedlu verdis. Chcialbym was zapytać jak przedstawiają się opłaty czynszowe na osiedlu. Czy są jakieś niespodziewane koszta o których nie informowano przed podpisaniem umowy? W jednym wątku ktoś wspiminał o opłacie dotyczącej garażu. Bardzo proszę o udział w temacie. Pozdrawiam :)
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Opłaty Czynszowe

Post autor: osverdis.pl »

Cześć. Polecam zapoznanie się z wątkiem dotyczącym rozliczenia opłat, znajdziesz tam również link do informacji, ile wynoszą zaliczki (podany wzór uwzględnia miejsca postojowe).
Marinna
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 131
Rejestracja: 24 maja 2013, o 10:13

Re: Opłaty Czynszowe

Post autor: Marinna »

hej, Dla mnie niespodziewanym kosztem było to, że opłata za światło z części wspólnej wyniosła więcej niż za moje własne mieszkanie, gdzie korzystam przecież z różnych urządzeń. Skutkowało to dopłatą w rozliczeniu okresowym. Jednak w ostatnim rozliczeniu ta sytuacja uległa poprawie.
lugowskamarta
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 09:40

Re: Opłaty Czynszowe

Post autor: lugowskamarta »

Witam serdecznie,

Zastanawiamy się nad zakupem mieszkania na osiedlu Verdis w budynkach G lub F. Mam prośbę do obecnych mieszkańców osiedla o przedstawienie pokrótce opłat miesięcznych, ile za koszty eksploatacyjne od m2 i jakie opłaty w nie wchodzą, koszty mediów od osoby, koszt garażu i wszelkie inne dodatkowe opłaty.

Będę wdzięczna za informację.

Pozdrawiam
Marta Ługowska
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Opłaty Czynszowe

Post autor: osverdis.pl »

Marta, mniej więcej aktualne opłaty masz wyszczególnione tutaj.
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: Właściciele mieszkań pobudka

Post autor: ewa »

Dzień dobry,
zastanawiam się nad kupnem mieszkania w budynku G, stąd moje zainteresowanie opłatami. Zastanawia mnie fakt, że woda liczona jest od osoby - czyżby nie było liczników? A jak jest rozliczane co? Opłata za garaż jest niezależna od metrów czy osób, rozumiem?
Mam również pytanie - prośbę o podanie stawki podatku i użytkowania wieczystego. Pani z Ronsona poinformowała mnie, że użytkowanie jest od Skarbu Państwa więc jest tańsze i wynosi 3 zł za m2. Gdzieś tu przeczytałam, że w ubiegłym roku było 4 zł, a przedstawiciele konkurencyjnej budowy podali mi na dziś stawkę 6,50 zł. Wynajmuję mieszkanie na Woli i widzę, jak właścicielka mieszkania nieustannie się odwołuje od naprawdę dużych podwyżek za użytkowanie wieczyste. Jakie zatem są opłaty podatkowe i użytkowania wieczystego obecnie w Verdisie, mieszkanie i garaż? Dziękuję Ewa. Jeśli to pytanie nie tu, to przepraszam.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Opłaty Czynszowe

Post autor: osverdis.pl »

Ewa, przeniosłem Twój post do tematu dotyczącego opłat czynszowych. Informacje o opłatach na rzecz miasta / skarbu państwa znajdziesz tutaj.
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: Opłaty Czynszowe

Post autor: ewa »

ok, dziękuję osverdis
dudek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 145
Rejestracja: 15 paź 2012, o 16:54
Budynek: 53

Re: Właściciele mieszkań pobudka

Post autor: dudek »

ewa pisze:Zastanawia mnie fakt, że woda liczona jest od osoby - czyżby nie było liczników? A jak jest rozliczane co? Opłata za garaż jest niezależna od metrów czy osób, rozumiem?
To tylko zaliczka, rozliczenie jest potem z liczników. Tak samo CO - zaliczka od m2, a potem rozliczenie z liczników. Za garaż jest opłata stała.
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Opłaty Czynszowe

Post autor: Konkordat »

Tak na szybko 9 zł - 10 zł za metr - mieszkanie.
ODPOWIEDZ