Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Porady dla kupujących

Rozważasz zakup? To dział dla Ciebie, tu zadawaj pytania.
solo
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2013, o 16:37

Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Porady dla kupujących

Post autor: solo »

Witam wszystkich (być może) sąsiadów :-)

Jesteśmy zainteresowani zakupem mieszkania na osiedlu, konkretnie blok D, lub E. Chcielibyśmy Was jako "doświadczonych" prosić o podpowiedź na co zwrócić uwagę podczas rozmów z developerem przy zakupie mieszkania.
Cena jest oczywiście sprawą po naszej stronie, ale zastanawia nas co warto negocjować z developerem i gdzie można spodziewać się haczyków.

Bloki mają być oddane Q4 2013 i Q1 2014 więc kupujemy tylko wyobrażenie o osiedlu, a nie gotowe mieszkanie - stąd tym bardziej nasze wątliwości.

Z góry dziękujemy za pomoc,
Sąsiedzi z E lub D :-)
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Porady dla kupujących

Post autor: osverdis.pl »

Cześć.

Po pierwsze, nie przywiązuj się za bardzo do dat, które usłyszysz w biurze sprzedaży. Poproś o wzór umowy, tam powinieneś znaleźć zapis, że deweloper zakłada, że odda Ci mieszkanie powiedzmy do końca Q4 2013, ale maksymalny termin oddania to (strzelam) kwiecień 2014. Sądząc po doświadczeniach z I etapu - ten bardziej odległy termin jest bardziej prawdopodobny.
solo
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2013, o 16:37

Re: Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Porady dla kupujących

Post autor: solo »

Tego akurat nawet przez chwile nie zakładałem że bede mile zaskoczony - nie wierze w takie rzeczy z natury :)

A co do notariusza, jakichs niekorzystnych zapisow?
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Porady dla kupujących

Post autor: osverdis.pl »

Przede wszystkim zadbaj o możliwość wyboru dowolnego notariusza. Tutaj znajdziesz część dyskusji na temat aktów notarialnych.
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Porady dla kupujących

Post autor: kiwdul »

Ja też jestem zainteresowany zakupem mieszkania na tym osiedlu i trochę zastanawia mnie dziwny pomysł budowy wjazdu do garażu na środku osiedla - chyba nigdzie takiego czegoś nie widziałem. Docelowo z tego wjazdu będą korzystać mieszkańcy kilku bloków więc może być głośno.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Porady dla kupujących

Post autor: osverdis.pl »

Ten wjazd początkowo miał być tuż przy Szulborskiej, równolegle do już istniejącego. Widać to np. na poniższym (najwyraźniej już nieaktualnym) modelu osiedla. Wiem, że kilka osób interesowało się tym bliżej, może będą w stanie udzielić Wam bardziej wyczerpujących informacji na ten temat.

Obrazek
solo
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2013, o 16:37

Re: Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Porady dla kupujących

Post autor: solo »

Ja sie dowiedzialem ze to ponoc wynik doprowadzenia drogi ppoz do osiedla, stad przeprojektowanie.

Rzeczywiscie malo szczesliwe :/
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Porady dla kupujących

Post autor: kiwdul »

solo pisze:Ja sie dowiedzialem ze to ponoc wynik doprowadzenia drogi ppoz do osiedla, stad przeprojektowanie.

Rzeczywiscie malo szczesliwe :/
Trzeba postawić znak nakazu wjazdu do garażu siłą rozpędu ze zgaszonym silnikiem ;-)
Czy pojawiły się może pomysły aby etapowy plac zabaw miedzy budnkiem D i E został na stałe? Według planu dedykowany plac zabaw jest na końcu osiedla za budynkiem E.
Sąsiedzi
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 78
Rejestracja: 5 gru 2012, o 18:39

Re: Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Porady dla kupujących

Post autor: Sąsiedzi »

solo pisze:Ja sie dowiedzialem ze to ponoc wynik doprowadzenia drogi ppoz do osiedla, stad przeprojektowanie.

Rzeczywiscie malo szczesliwe :/

Nie wiem kto udzielił Tobie takiej informacji ale to nie jest prawda, droga ppoż była zaplanaowana juz w pierwszej wersji planu osiedla, bez tego nie mieli by zresztą pozwolenia na budowę! To jakas bzdura niestety że z tego powodu zmienili plan jedyny powód to finanse, obecne rozwiązanie bez tunelu jest zwuczajnie tańsze, Ronson tnie koszty z paru pawodów.
abel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 164
Rejestracja: 4 gru 2012, o 18:41

Re: Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Porady dla kupujących

Post autor: abel »

Nie takie rzeczy ulegają zmianom po uzyskaniu pozwolenia na budowę i nie zawsze(choć najczęściej) jest to kwestia pieniędzy. Istnieje coś takiego jak projekt budowlany zamienny, w którym (wierz mi lub nie) niejednokrotnie zamienia się sporo w odniesieniu do projektu budowlanego. Różne sytuacje zmuszają do tego i developerów,i projektantów.
Nie wiem, skąd masz inf. że chodzi tylko i wyłącznie o koszta.
Sąsiedzi pisze:
Nie wiem kto udzielił Tobie takiej informacji ale to nie jest prawda, droga ppoż była zaplanaowana juz w pierwszej wersji planu osiedla, bez tego nie mieli by zresztą pozwolenia na budowę! To jakas bzdura niestety że z tego powodu zmienili plan jedyny powód to finanse, obecne rozwiązanie bez tunelu jest zwuczajnie tańsze, Ronson tnie koszty z paru pawodów.
ODPOWIEDZ