Prawo użytkowania nieruchomości wspólnej

Rozważasz zakup? To dział dla Ciebie, tu zadawaj pytania.
przemek_waw
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2013, o 20:32

Prawo użytkowania nieruchomości wspólnej

Post autor: przemek_waw »

Witam,
jestem zainteresowany kupnem mieszkania na osiedlu Verdis. Po analizie wzorów umowy rezerwacyjnej i deweloperskiej zauważyłem, że prawo do korzystania z nieruchomości wspólnej odnosi sie w tych umowach do terminu Nieruchomość KW, a wg tych umów teren osiedla został podzielony na 2 Nieruchomości KW, tj 5 budynków z etapów 1,2 i 3 tworzą jedną całość, a budynki z etapu 4 drugą całość. Potwierdziła mi to Pani z Ronsona twierdząc, że na osiedlu będą 2 odrębne wspólnoty. Pytanie czy docelowo wspólnoty sie dogadaja i czy np nie dojdzie do wzajemnego odgrodzenia tych 2 części osiedla? Jest to dla mnie ważne, jako potencjalnego nabywcy mieszkania z etapu 2 lub 3 jeżeli weźmiemy pod uwagę, że docelowy plac zabaw dla moich dzieci ma być zlokalizowany na terenie zarządzanym przez 2 wspólnotę. Czy ktoś z Was również zauwazył ten problem i rozmawiał o tym z Ronsonem?

Dodatkowe pytanie do juz mieszkających: czy możecie podac jak wyglądaja na chwilę obecna opłaty czynszowe na tym osiedlu?
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Prawo użytkowania nieruchomości wspólnej

Post autor: osverdis.pl »

Przemek, w zasadzie pytasz co się stanie za kilka lat? - domyślasz się zapewne, że bez szklanej kuli dość trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi ;). Nie bardzo jednak widzę powód, dla którego ktokolwiek miałby się od siebie wzajemnie odgradzać (zwłaszcza jeżeli wejście na teren osiedla będzie jedno :) ).

Informacje o aktualnych opłatach znajdziesz np. tutaj
slider
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 106
Rejestracja: 14 lut 2013, o 09:58

Re: Prawo użytkowania nieruchomości wspólnej

Post autor: slider »

ZTCP to w KW są ustalone wzajemne służebności, które wykluczają możliwość odgradzania się.
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Prawo użytkowania nieruchomości wspólnej

Post autor: Konkordat »

podczas umowy deweloperskiej notariusz zapewniał, że nie ma możliwości aby dzieci z etapu pierwszego nie mogły korzystać z placu zabaw z etapu drugiego

co do współpracy etap pierwszy wydaje się mieć więcej udziałów niż etap drugi, pytanie czy obie wspólnoty będą miały wspólne cele
ODPOWIEDZ