Drogi wokół Verdisu

Rozważasz zakup? To dział dla Ciebie, tu zadawaj pytania.
podspodem
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 299
Rejestracja: 28 maja 2013, o 01:41
Budynek: 53D

Drogi wokół Verdisu

Post autor: podspodem »

Jednym z istotnych argumentów za zakupem mieszkania jest jakość dojazdu - do pracy, do sklepów, do wylotówek z miasta. Na dzisiaj dojazd może wydawać się nie najlepszy - Sowińskiego od Połczyńskiej ma zakaz ruchu, a dojazd od Szulborskiej, Pustola czy Olbrachta to kluczenie wąskimi i pozastawianymi samochodami uliczkami.

W planach są dwie inwestycje, które mogą to za parę lat zmienić:

- pierwsza to miejski odcinek trasy NS. Na odcinku od węzła "Marynarska" do węzła z Trasą AK będzie klasy GP (ulica główna ruchu przyspieszonego) o prędkości projektowej 80 km/h. Długość tego odcinka wynosi ok. 10 km. Trasa ma mieć charakter jednej z ważniejszych arterii miejskich. Od osiedla oddziela ją kwartał domków jednorodzinnych i osiedle przy Olbrachta, więc nie powinno być problemu z hałasami. Jednocześnie przy Połczyńskiej i Górczewskiej będą wjazdy - kiedy już ją skończą będzie można szybko dojechać na Ochotę i Mokotów (nie pchając się przez wiecznie zakorkowany "zachodni") a także poprzez węzeł przy Armii Krajowej na Pragę i w kierunki Poznania.

- drugi ważny dokument to plan zagospodarowania przestrzennego. Zawiera on projekty nowej ulicy poprowadzonej od ronda, jakie będziemy mieli przy budynku F do Fortu Wola (teraz na tym terenie stoi hala do wyburzenia i camping). Nowa droga będzie też od wspomnianego ronda do Olbrachta, wzdłuż budynków F, G i H. PZP zakłada nawet przystanki autobusowe przy tym rondzie.

Przed zakupem warto zapoznać się ze szczegółami planowanych dróg na stronie siskom.waw.pl. W sąsiednim wątku jest też też mapka z planem zagospodarowania przestrzennego okolic.
Załączniki
ns-polczynska.JPG
ns-gorczewska.JPG
Marcin Smolarek
53D
synek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 99
Rejestracja: 28 gru 2012, o 22:34
Budynek: 53C

Re: Drogi wokół Verdisu

Post autor: synek »

Wszystko ładnie wygląda na planach siskom.
Rzeczywistość i możliwości finansowe okazują się inne.
Na budowę trasy NS wcześniej niż 2020 nie należy liczyć.

Wcześniej jeżeli już to zostanie wybudowana południowa obwodnica...o ile Komisja Europejska nie przytnie na którymś z etapów kurka z pieniędzmi
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: Drogi wokół Verdisu

Post autor: ewa »

Czytałam plan zagospodarowania przestrzennego, ale rysunek jest nie do odczytania. Czy ta droga od ronda do Fortu Wola to ta zwana 49KDD, a ta wzdłuż budynków F, G, H to ta zwana 9KDZ? Pytałam przedstawicielkę Ronsona, ale nie umiała mi odpowiedzieć. Ta 9KDZ ma mieć od 16 do 35 m, więc sporo. A która to 19KDL? Ona też ma być obok Verdisa.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Drogi wokół Verdisu

Post autor: Kris »

Ewa, uwierz mi, że jak tu zamieszkasz, to będziesz z utęsknieniem czekała na tą drogę... jak się wczytasz dobrze w te mapy, to widać jak to ma iść... ale faktycznie są mało czytelne...
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: Drogi wokół Verdisu

Post autor: ewa »

Byłam tam i widziałam co się dzieje :) Ale jak mam wydać ponad 300 tysi, to chciałabym w miarę dokładnie wiedzieć, wokół czego będę mieszkać. Już raz mało nie kupiłam mieszkania na Sowińskiego poniżej, z widokiem na park miało być. Okazało się, że pod oknami jeździłyby mi betoniarki od 5 rano w ilości 3-10 sztuk na godzinę ze składu budowlanego na końcu Sowińskiego. Potem okazało się, że na miejscu parku będzie kościół i apartamentowiec ... Nie mam nic przeciwko budowie tych dróg, zwłaszcza, że kiedy powstaną będę już trochę stara i może schorowana ;) , więc przystanek autobusowy pod nosem mi się pewnie przyda ... Chodzi po prostu o fakt posiadania pełnego info. Rysunki już odczytałam :)
ODPOWIEDZ