mieszkania w sąsiedztwie windy

Rozważasz zakup? To dział dla Ciebie, tu zadawaj pytania.
ewelina
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 70
Rejestracja: 20 sie 2014, o 23:13
Budynek: 53F

Re: mieszkania w sąsiedztwie windy

Post autor: ewelina »

moon pisze: Co do wind- jak jest absolutna cisza to slychac w pokoju, ktory ma sciane dzielona z klatka schodowa. Minimalnie slychac taki lekki szum, ale trzeba sie wsluchiwac i stac blisko sciany
Moon, jak Ty mówisz o ścianie dzielonej z klatką i słyszalnych odgłosach a ja planują mieszkanie gdzie ściana kuchni SĄSIADUJE z szybem windy to chyba czekają mnie ostre jazdy.
Widzę ze muszę to jeszcze przemyśleć, nie chciałabym dostać nerwicy po miesiącu :shock:
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: mieszkania w sąsiedztwie windy

Post autor: Kris »

Niestety nikt Ci nie powie w 100% jak będzie u Ciebie... ale po coś się oddzielało szyby wind od mieszkań... moim zdaniem to lepsze rozwiązanie... ale nie wiem jak u Ciebie rozwiązał to projektant...
ewelina
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 70
Rejestracja: 20 sie 2014, o 23:13
Budynek: 53F

Re: mieszkania w sąsiedztwie windy

Post autor: ewelina »

Jak rozwiązał? Już Ci mówię:
Przegroda pomiędzy windą a lokalem wynosi: 1,5(tynk)+12(ściana z cegieł silikatowych)+35 (pion z rurami)+25(ściana z żelbetu))+2 (dylatacja)+20 (obudowa szybu windy z żelbetu) = 95cm.

Jak Wy przez 3-4 metry windę słyszycie to ja przez 95 cm będę mieć w chałupie łomot :(
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: mieszkania w sąsiedztwie windy

Post autor: Kris »

... i to przez powietrze... Najlepiej byłoby wybrać się do osiedla budowanego w podobnej technologii, przez tego wykonawcę/projektanta... wtedy miałabyś porównanie...
JEZZ
Posty: 16
Rejestracja: 28 sty 2016, o 22:09

Mieszkanie przy windzie

Post autor: JEZZ »

Dzień dobry
Mam pytanie do mieszkańców posiadających mieszkanie bezpośrednio graniczące z windą. Czy ma to jakieś znaczenie przy zakupie mieszkania. Czy słychać w pokoju odgłosy działającej windy lub w jakimkolwiek stpniu jest to uciążliwe.
Dziękuję za podzielenie się informacją.
Kasia i Kamil
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 35
Rejestracja: 22 lip 2015, o 18:36
Budynek: 53E

Re: mieszkania w sąsiedztwie windy

Post autor: Kasia i Kamil »

Dzień dobry,
my mieszkamy w budynku E bezpośrednio przy windzie,graniczymy z nią przedpokojem i łazienką. Nie jest słyszalna w żadnym stopniu w mieszkaniu.
ODPOWIEDZ